„Bydzie haja!” – ostrzega PSONI Bytom

18.03.2022

Ostatni czas jest dla każdego z nas wyjątkowo trudny. Dziś cały świat patrzy na to, co dzieje się w Ukrainie. Potrzebne jest wsparcie z każdej strony, dlatego tak ważne jest, by działać nie tylko lokalnie, ale i globalnie. PSONI Koło w Bytomiu rusza właśnie z nowymi inicjatywami – udziela kompleksowego wsparcia naszym wschodnim sąsiadom, jednocześnie nadal dbając o rozwój swoich wychowanków – osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Już z początkiem roku ruszyły nowe projekty bytomskiego koła PSONIS korzystają na nich nie tylko wychowankowie, ale również bytomska społeczność – W tym czasie niepewności i strachu, ale też mobilizacji i poczucia wspólnoty, chcemy być jeszcze bliżej bytomian i zrobić z nimi prawdziwą „awanturę” czyli „haję” – mówi Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Bytomiu Anna Dziąsko – Pragniemy lepszego życia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziś potrzebujemy małych gestów, aby mogli oni poczuć się dostrzeżeni w społeczeństwie i dzięki naszym wspólnym staraniom – postawić poważny dla nich krok w stronę samodzielności.

Coraz więcej firm chce wspomagać lokalne stowarzyszenia. Do takiego właśnie wsparcia bytomskie Stowarzyszenie chce dziś wszystkich zachęcić. Dlatego też powstał projekt „Bydzie haja!”. Ma on jeden cel: nagłośnić tematy ważne, o które warto zrobić wspomnianą „awanturę”. Na początek Stowarzyszenie zaczyna głośno mówić o przekazywaniu swojego 1% tym, którzy tego bardzo potrzebują. Ważne jest wspieranie stowarzyszeń, które działają tuż obok nas, ponieważ często procent ten nie trafia ostatecznie do nikogo.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Bytomiu oferuje swoją pomoc również osobom niezrzeszonym. W tym trudnym czasie, Stowarzyszenie podjęło szereg działań związanych z niesieniem pomocy uchodźcom z niepełnosprawnością intelektualną z Ukrainy, oraz ich rodzinom. Placówki PSONI Koło w Bytomiu udzielają kompleksowego wsparcia psychologicznego i fizjoterapeutycznego oraz pedagogicznego dzieciom oraz młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom.

Wszelkie informacje dotyczące zbierania funduszy oraz możliwości przekazania swojego 1% Stowarzyszeniu, dostępne są na stronie PSONI Bytom www.psonibytom.org.

Misją PSONI jest dbanie o rozwój osób z niepełnosprawnością intelektualną, które każdego dnia z ogromną determinacją walczą o swoją samodzielność. Poczuj radość z pomagania!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks