Brąz dla bytomian!

21.03.2022

Na najniższym stopniu podium sezon 2021/22 Młodzieżowej Hokej Ligi zakończyli hokeiści BS Polonii Bytom. Podobnie jak w pierwszym meczu o brąz, również w rewanżu bytomianie pokonali UKS Zagłębie Sosnowiec 6:3.

Podobnie jak w środowym spotkaniu, pojedynek sobotni obfitował w wiele starć pod bandami, a obie drużyny wymieniały ciosy niczym w starciu dwóch bokserów.

Wynik spotkania otworzony został błyskawicznie, bo już po 11 sekundach gry, kiedy to Karol Wąsiński znalazł drogę do bramki Marcela Kotuły. Odpowiedź sosnowiczan była równie szybka. Po 63 sekundach gry w pierwszej tercji Jakub Blanik doprowadził do wyrównania.

Jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania bytomianie ponownie objęli prowadzenie i… sosnowiczanie ponownie doprowadzili do remisu. Na trafienie Łukasza Dybasia odpowiedział Armen Khoperia.

Obraz gry nie zmienił się po zmianie stron. Drużyny oddawały zbliżoną liczbę strzałów, co przełożyło się na kolejne dwie bramki – po jednej dla gospodarzy i gości. Gola dla naszej drużyny zdobył po raz kolejny Łukasz Dybaś, zaś dla Zagłębia bramkę w liczebnej przewadze zdobył Dominik Kasprzyk.

Dopiero trzecia tercja przyniosła przełamanie. Dyscyplina w poczynaniach obronnych i skuteczniejsza gra w ataku sprawiły, że w trzeciej tercji trzykrotnie zmuszaliśmy bramkarza rywali do błędu, nie dając za wiele pola do popisu sosnowiczanom.

Jako pierwszy na listę strzelców w tej tercji wpisał się Mikołaj Kociszewski, a zaledwie 15 sekund później Karol Wąsiński podwyższył prowadzenie Polonii. Przyjezdni próbowali za wszelką cenę wrócić jeszcze do rywalizacji, ale nie byli już w stanie pokonać Mateusza Kołodzieja. Na domiar złego dla sosnowiczan w 59. minucie Łukasz Dybaś skompletował hat-tricka, umieszczając krążek w pustej już sosnowieckiej bramce.

[MHL] BS Polonia Bytom - UKS Zagłębie Sosnowiec

BS Polonia Bytom – UKS Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
1:0 Karol Wąsiński – Aleksander Bodora – Łukasz Dybaś (00:11)
1:1 Jakub Blanik – Michał Naróg (01:03)
2:1 Łukasz Dybaś – Błażej Salamon – Karol Wąsiński (07:19)
2:2 Armen Khoperia – Artem Chekaev (14:44)
3:2 Łukasz Dybaś – Błażej Salamon – Karol Wąsiński (29:54)
3:3 Dominik Kasprzyk – Jakub Blanik – Michał Naróg (30:50, w przewadze)
4:3 Mikołaj Kociszewski – Jan Stępień (43:25)
5:3 Karol Wąsiński – Błażej Salamon – Łukasz Dybaś (43:40)
6:3 Łukasz Dybaś – Karol Wąsiński (58:40, do pustej bramki)

Sędziowali: Sajmon Grelich (główny) – Maciej Waluszek i Eryk Sztwiertnia (liniowi)
Minuty karne: 12 – 10
Strzały: 39 – 29
Widzów: 300

BS Polonia Bytom: Kołodziej – Bodora, Stępień; Wąsiński (2), Salamon, Dybaś (2) – Domogała (2), Proczek (2); Wybiral, Wcisło, Bajon – Dworaźny, Cuber; Artyom Senkevich, Artur Senkevich, Wicher – Stępień, Gurzyński; Karasiński (2), Maćkowski (2), Kociszewski.
Trener: Mariusz Puzio

UKS Zagłębie Sosnowiec: Kotula – Luszniak, Kafel; Jarosz, Stojek, Rzekanowski – Sergeyev (2), Opiłka; Naróg, Kasprzyk, Blanik – Khoperia (2), Nowak; Gusev, Antropov, Chekaev – Brzozowski, Mazur; Kieler, Broś, Baran (2).
Trener: Grzegorz Klich