Wyjazdowe zwycięstwo z Zagłębiem

06.02.2022

Zawodnicy Polonii Bytom wrócili na zwycięski szlak! W niedzielnym spotkaniu z UKS Zagłebiem Sosnowiec nasi hokeiści pokonali rywali 5:4.

Od początku nie był to łatwy mecz dla naszych zawodników. W Sosnowcu zdecydowanie lepiej w niedzielny pojedynek „weszli” rywale, którzy szybko zmusili bytomian do błędów i do przekraczanie przepisów. To z kolei niejednokrotnie kończyło się zdobyczą bramkową dla sosnowiczan. Już w 9. minucie, podczas gry 5 na 3 Zagłębie otworzyły wynik spotkania. Niespełna minutę później sosnowiczanie wykorzystali fakt, iż w dalszym ciągu grali oni w przewadze i podwyższyli swoje prowadzenie.

Po tym okresie do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić zawodnicy bytomskiej Polonii, którzy jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania. Do bramki strzeżonej przez Marcela Kotułę trafili bracia – Artyom i Artur Senkevichowie – dając sygnał do ataku w naszej drużynie.

Druga tercja to okres, w którym to my częściej zagrażaliśmy bramce przeciwników, oddając zdecydowanie więcej strzałów na bramkę sosnowiczan. Dobra gra defensywy UKS-u skutkowała tylko jednym golem zdobytym przez bytomskich hokeistów. W 27. minucie golkipera rywali do kapitulacji zmusił Michał Proczek.

Początek trzeciej tercji przypominał pierwszą odsłonę spotkania. Rywale mocno naciskali, a nasi zawodnicy zaczęli popełniać błędy i zasiadać na ławce kar. Gdy Zagłębie ponownie grało w podwójnej przewadze, ponownie gospodarzom niedzielnego meczu udało się pokonać Danila Babetsa.

Gol Adriana Duszaka podziałał na podopiecznych Mariusza Puzio mobilizująco. Kolejne minuty upływały pod dyktando bytomian, którzy dwukrotnie znaleźli drogę do bramki Marcela Kotuły. Najpierw rzut karny wykorzystał Valerii Polinin, a niespełna cztery minuty później Dawid Wawrzkiewicz podwyższył prowadzenie Polonii.

W 59. minucie gospodarze zdołali zdobyć czwartego gola, jednak nie starczyło im czasu, aby powalczyć o doprowadzenie do remisu.

UKS Zagłębie Sosnowiec – BS Polonia Bytom 4:5 (2:2, 0:1, 2:2)
1:0 Andrzej Stojek – Patryk Jarosz – Adrian Chabior (08:50, w podwójnej przewadze)
2:0 Erik Shadrin – Vladislav Gusev – Dominik Kasprzyk (09:41, w przewadze)
2:1 Artyom Senkevich – Aleksander Bodora (17:20)
2:2 Artur Senkevich – Michał Proczek (19:50)
2:3 Michał Rybak – Valerii Polinin – Błażej Salamon (26:40)
3:3 Adrian Duszak – Patryk Jarosz – Mateusz Kafel (48:20, w podwójnej przewadze)
3:4 Valerii Polinin (50:09, rzut karny)
3:5 Dawid Wawrzkiewicz – Artur Senkevich – Artyom Senkevich (54:01, w przewadze)
4:5 Mariusz Piotrowski – Andrzej Stojek – Adrian Duszak (58:54)

Sędziowali: Sajmon Grelich (główny) – Paweł Zięba i Jakub Śreniawski (liniowi)
Minuty karne: 14 – 14
Strzały: 28 – 45
Widzów: 40

UKS Zagłębie Sosnowiec: Kotuła – Duszak, Kafel; Jarosz, Stojek, Chabior – Gavrilov, Nowak; Gusev, Kasprzyk, Shadrin – Luszniak, Sergeyev; Rzekanowski, Antropov, Chekayev – Zadęcki, Onyshchenko, Piotrowski, Baran, Morozov.
Trener: Grzegorz Klich

KH Polonia Bytom: Babets – Bodora, Stępień; Salamon, Polinin, Rybak – Proczek, Rudskoi; Artyom Senkevich, Artur Senkevich, Smirnov – Domogała, Kleymenov, Dybaś, Bajon, Wawrzkiewicz – Dworaźny, Faska.
Trener: Mariusz Puzio

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks