Weekend śląsko-zagłębiowski

05.02.2022

Przed zawodnikami BS Polonii Bytom kolejne dwa spotkania Młodzieżowej Hokej Ligi. W ten weekend bytomianie mierzyć będą się z hokeistami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach oraz z UKS-em Zagłębie Sosnowiec.

Mimo iż obie drużyny, z jakimi nasi zawodnicy będą rywalizować w ten weekend, mają w nazwie nawiązania do szkolnictwa, to pojedynki z tymi zespołami nie należą do najłatwiejszych.

Wystarczy chyba zwrócić uwagę na miejsca zajmowane przez naszych najbliższych rywali w tabeli Młodzieżowej Hokej Ligi. Zawodnicy SMS-u Katowice po 25. seriach gier plasują się na piątym miejscu zaś gracze z Sosnowca, po czwartkowej wygranej nad… SMS-em Katowice, awansowali w tabeli MHL na drugie miejsce.

W poprzednich spotkaniach z tymi drużynami nasi zawodnicy dwukrotnie wychodzili zwycięsko z pojedynków na katowickim Jantorze (gdzie swoje domowe mecze rozgrywają uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego) oraz na tafli bytomskiego lodowiska podczas starcia z UKS-em. Oba starcia, mimo pewnego zwycięstwa bytomian, nie należały do najłatwiejszych. Zawodnicy prowadzeni przez Artura Ślusarczyka długo stawiali nam ciężkie warunki gry, ostatecznie ulegając 2:6 zaś sosnowiczanie w pierwszym w tym sezonie spotkaniu z Polonią Bytom, przegrali 10:3 (w tamtym meczu świetne zawody rozegrał nasz kapitan Błażej Salamon, który zanotował hat-tricka).

Bilety na sobotni pojedynek z SMS-em do kupienia na stronie www.bytomski-hokej.pl/bilety-mhl/ oraz w kasach Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów na dwie godziny przed początkiem meczu.
prepared by sid & kofa ice hockey freaks