Tyszanie pokonani. Udany debiut Domogały

15.01.2022

Bardzo udanie wznowiliśmy zmagania w Młodzieżowej Hokej Lidze. Po ponad miesięcznej przerwie nasi zawodnicy pokonali MOSM Tychy 5:1.

Pierwsza tercja pojedynku z MOSM-em Tychy nie przyniosła nam bramek, choć okazji strzeleckich nie brakowało. Wynik spotkania otworzył dopiero w 26. minucie Michał Domogała, dla którego był to pierwszy mecz w seniorskiej drużynie Polonii Bytom. Wcześniej 23-latek występował w drużynach juniorskich naszego klubu.

Bramka wychowanka HC GKS-u Katowice sprawiła, że odtąd naszym zawodnikom grało się zdecydowanie łatwiej, a kolejne gole były tylko kwestią czasu. Jeszcze w drugiej odsłonie spotkania do tyskiej bramki drogę znajdowali Ilya Smirnov i Aleksander Bodora.

Po zmianie stron przewaga Polonii wciąż była widoczna. Na pierwszego gola dla naszej drużyny czekaliśmy jednak do 52. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Łukasz Dybaś.

Bytomianie kontrolowali przebieg gry, jednak nie ustrzegliśmy się błędu. W 56. minucie grę w przewadze wykorzystali przyjezdni, zdobywając honorowego gola. Przy tej bramce ucierpiał Danil Babets, którego, między słupkami bramki, zmienił Łukasz Wieczorek. Tuż przed końcową syreną wynik spotkania poprawił pełniący funkcję kapitana w tym meczu Piotr Bajon.

Warto zaznaczyć, iż w spotkaniu z MOSM-em Tychy w niebiesko-czerwonych barwach nie oglądaliśmy m.in. Błażeja Salamona, Karola Wąsińskiego czy Mateusza Kołodzieja.

BS Polonia Bytom – MOSM Tychy 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
1:0 Michał Domogała – Bartłomiej Stępień – Piotr Bajon (25:56)
2:0 Ilya Smirnov – Artyom Senkevich (31:25)
3:0 Aleksander Bodora – Sebastian Wicher – Tomasz Wcisło (32:55)
4:0 Łukasz Dybaś – Michał Domogała (51:08)
4:1 Kacper Mużelak – Patryk Kula – Kacper Gruźla (55:48, w przewadze)
5:1 Piotr Bajon – Łukasz Dybaś – Valerii Polinin (59:27)

Sędziowali: Andrzej Nenko (główny) – Oskar Guzda i Krzysztof Worwa (liniowi)
Minuty karne: 6 – 2
Strzały: 48 – 20
Widzów: 450

BS Polonia Bytom: Babets (Wieczorek od 55:48) – Domogała, Stępień (2), Dybaś, Polinin, Bajon – Proczek, Rudskoi (2); Artur Senkevich, Smirnov – Dworaźny (2), Faska; Bodora, Wcisło, Wicher.
Trener: Mariusz Puzio

MOSM Tychy: Kubiaczyk – Kasperek (2), Sobecki; Łatka, Bieda, Krzyżowski – Drabik, Gruźla; Kucharski, Makaj, Mużelak – Krzyżek, Labiński, Kula, Pachut, Hanzel – Twarowski.
Trener: Janusz Kwiatkowski