Dwie wygrane bytomianek!

24.01.2022

W miniony weekend hokeistki KH Polonii Bytom powróciły do rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W sobotę bytomianki pewnie rozbiły zespół z Poznania, zaś w niedzielę walczyły o punkty w Gdańsku.

Po miesięcznej przerwie – spowodowanej przerwą świąteczną oraz rozgrywkami ligi EWHL – nasze zawodniczki powróciły do zmagań w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet. Nasze hokeistki po raz kolejny dzielnie walczyły o punkty i kolejny raz zapisały na swoim koncie komplet punktów.

W sobotę bytomianki rywalizowały w Poznaniu z miejscowymi Kozicami. Efekt? Bardzo pewna wygrana aż 12:0. Pierwsza bramka w tym meczu padła już po 11 sekundach gry, a kolejne były tylko kwestią czasu. W pierwszej i drugiej tercji bytomianki zaaplikowały rywalkom po trzy gole zaś w trzeciej dołożyły kolejnych sześć bramek. Aż pięć trafień tego dnia zaliczyła Wiktoria Dziwok.

Dzień później przed naszymi zawodniczkami stało o wiele trudniejsze zadanie. Pojedynki ze Stoczniowcem Gdańsk nigdy nie należą do łatwych. I tym jednak razem niebiesko-czerwone doskonale wywiązały się ze swojego zadania i z Gdańska przywiozły komplet punktów, pokonując rywalki 4:3. Dwa punkty – za bramkę i asystę – zapisała na swoim koncie Patrycja Sfora, która zdobyła gola na wagę zwycięstwa Polonii.

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks