Czas nadrobić (pierwsze) zaległości

29.01.2022

Niedzielny wieczór dla większości drużyn Młodzieżowej Hokej Ligi będzie dniem wolnym, jednak nie dla bytomian. Nasi zawodnicy mierzyć będą się z ekipą Naprzodu Janów w zaległym spotkaniu MHL.

Z uwagi na zarażenia koronawirusem w drużynie z Katowic-Janowa spotkanie Polonii z Naprzodem nie mogło dojść do skutku w pierwotnym terminie. Dziś wiemy jednak, że zaległości nadrobione zostaną już w najbliższą niedzielę, gdy nasi zawodnicy udadzą się na Jantor walczyć z drugą drużyną w ligowej tabeli.

Z pewnością wielu kibiców naszego klubu pamięta ostatni mecz Polonii z janowianami. Spotkanie rozgrywane na tafli Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów zakończyło się pewnym, choć wcale nie takim łatwym, zwycięstwem bytomian 7:1. W tamtym starciu do bramki rywali trafiało aż siedmiu zawodników

Przed niedzielnym spotkaniem przewaga naszych zawodników w ligowej tabeli nie podlega wątpliwościom. W 20 meczach zanotowaliśmy komplet – 60 punktów. Zawodnicy z Janowa natomiast, rozegrawszy mecz więcej mają 11 punktów straty do naszej drużyny. Zwycięstwo w niedzielnym pojedynku z pewnością nie przyjdzie nam łatwo, jednak jego stawka może okazać się bardzo cenna, gdyż jeszcze bardziej przybliży nas do końcowego triumfu w sezonie zasadniczym Młodzieżowej Hokej Ligi.

fot. Karolina Sommer | Planet of Hockey

prepared by sid & kofa ice hockey freaks