Niepokonana, niezwyciężona, nieugięta – KH Polonia Bytom. Podsumowanie MHL.

13.12.2021

27 listopada został rozegrany ostatni mecz MHL w tym roku kalendarzowym. Ostatni, a zarazem 17 z rzędu wygrany przez hokeistów Polonii Bytom, którzy w tym sezonie nie dają dojść do głosu nawet najmocniejszym rywalom. Bytomska drużyna zdobyła całą dostępną pulę punktów i umocniła swoje prowadzenie nad Naprzodem Janów. Poniżej kilka najważniejszych informacji w pigułce dla tych, którzy

Pierwszy swój mecz w sezonie 2021/2022 Polonia rozegrała 4 września, podejmując na wyjeździe drużynę Cracovii. Zdecydowanie zawodnicy z Bytomia weszli w ligę z wysokiego „C” strzelając aż 7 bramek. Każdy kolejny mecz pokazywał, że na naszych zawodników nie ma mocnych. Średnia strzelonych bramek na mecz to aż 7,8 bramki na spotkanie. Warto również wspomnieć o tym, że na 17 spotkań, aż w 6 z nich kibice mogli cieszyć się z dwucyfrowego wyniku, co nawet w hokeju nie zdarza się często. Poloniści ani razu nie strzelili również mniej niż 4 bramki w jednym meczu.

Patrząc na wysokie wyniki, wygrane i miejsce w tabeli nie sposób nie wspomnieć o najlepiej punktujących zawodnikach tego sezonu. Na 17 rozegranych spotkań zdecydowanie wyróżniającym się hokeistą jest doświadczony Błażej Salamon. Udało mi się zdobyć 30 punktów (13G/17A), co daje mu 4 miejsce w całej tabeli kanadyjskiej MHL. Zaraz za nim, na 6 miejscu uplasował się kolejny trzon bytomskiej drużyny – Karol Wąsiński (29 punktów). Nasz napastnik tym samym został jednym z najlepszych strzelców ligi, pokonując bramkarzy drużyn przeciwnych aż 20 razy! Wysoko w tabeli wywalczyli miejsca również Artsiom Senkevich (8G/21A), Valerii Polinin (12G/16A) czy Piotr Bajon (6G/22A), który równocześnie jest najczęściej asystującym niebiesko-czerwonych.

Hokeiści z Bytomia w 17 spotkaniach zdobyli komplet 51 punktów. Udało im się zdobyć aż 134 bramki, stracili natomiast tylko 35. Nad drugim w tabeli Naprzodem Janów mamy przewagę aż 11 punktów. Najbliższe spotkanie tuż po Nowym Roku zaplanowane jest na 8 stycznia. Naszych zawodników czeka wyjazd do Opola. Pierwsze domowe spotkanie rozegramy planowo 15 stycznia, a przeciwnikiem niebiesko-czerwonych będzie MOSM Tychy.

Nie wypada nie wspomnieć również o bytomskich kibicach, których głośny doping niejednokrotnie prowadził zawodników do zwycięstwa. Zdecydowanie, dodatkowy zawodnik napędzał grę hokeistów, a atmosfery mógłby pozazdrościć niejeden klub z PHL. Niepokonana, niezwyciężona, nieugięta – taka właśnie była KH Polonia Bytom we wszystkich spotkaniach mijającgo roku. W 2022 nie zwalniamy tempa i walczymy, jak zwykle, o najwyższe cele!

prepared by sid & kofa ice hockey freaks