Niebiesko czerwona historia

30.07.2021

Miło nam poinformować, że z okazji jubileuszu ukazała się książka o hokejowej Polonii Bytom „Niebiesko-czerwona historia – 75 lat sekcji hokejowej Polonii Bytom”. To albumowa publikacja, w której szeroko i bardzo ciekawie opisana jest barwna historia naszego hokeja.

To reedycja publikacji, która ukazała się w 2016 roku. Obecne wydanie zostało wzbogacone o nową okładkę, fotografie i dodatkowe rozdziały. – Mamy kolejną dobrą wiadomość dla naszych kibiców. Już w sprzedaży jest ilustrowany album, w którym opisane są barwne dzieje hokejowej Polonii. Książka zawiera również mnóstwo unikatowych fotografii – mówi Sławomir Budziński, prezes KH Polonia Bytom.

 

Niesamowity bój i nowe sukcesy

Polonia odniosła wiele sukcesów. W latach 1984-1991 klub zdobył sześć razy mistrzostwo Polski. W 1985 roku drużyna, po niesamowitych bojach z Dynamem Berlin, awansowała do finału Pucharu Europy. W książce kibice przeczytają również o początkach Polonii, kiedy hokejowy bramkarz grał w… futrzanym, wojskowym kombinezonie, trzynastu olimpijczykach, których dochował się klub, jak również o tym, jak hartowała się młodzież. – W książce  „Niebiesko-czerwona historia – 75 lat sekcji hokejowej Polonii Bytom” są również rozdziały o naszych najnowszych sukcesach, w tym wybudowaniu Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów – dodaje Sławomir Budziński.

Autor biografii wybitnych sportowców

Książkę napisał Leszek Błażyński, który opisywał mecze Polonii w dziennikach sportowych. To doświadczony autor, który napisał już kilka książek, m.in. biografię mistrza olimpijskiego w skokach narciarskich Wojciecha Fortuny, zatytułowaną „Skok do piekła”, albumową publikację o motocykliście i żużlowcu Janie Paluchu „Jaśko ze Lwowa. Historia mistrza” (reprezentował także barwy Polonii Bytom) oraz „Pięści anioła”, biografię Zbigniewa Pietrzykowskiego, jednego z najlepszych polskich pięściarzy w historii, czterokrotnego mistrza Europy w boksie.

 

Książka kosztuje 50 zł. Zamówienia prosimy kierować –  mailowo: sekretariat@bytomski-hokej.pl; telefonicznie: (+48)576 444 613

 

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks