Stempel na triumfie

18.01.2021

W swoim ostatnim pojedynku Młodzieżowej Hokej Ligi hokeiści Polonii Bytom pokonali na lodowisku w Jastrzębiu MMKS Podhale Nowy Targ 5-3, stawiając stempel na zwycięstwie w rozgrywkach.

Spotkanie 22. kolejki kończącej zmagania pierwszoligowców, nie należało do łatwych dla drużyny z Bytomia. Młode „Szarotki” mające w składzie tylko dwóch seniorów, postawiły się faworytowi, który o trzy punkty musiał walczyć niemal do ostatniej minuty meczu.

Prowadzenie dla Polonii uzyskał w 7. minucie gry Łukasz Dybaś, jednak goście dziesięć minut później po trafieniu Jakuba Michalskiego, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie pierwsza tercja dzięki bramce w 19. minucie Karola Wąsińskiego, zakończyła się zwycięstwem bytomian 2-1.

W 26. minucie na Jastorze znów był remis. Tym razem podopieczni Jacka Szopińskiego wykorzystali liczebną przewagę, a na listę strzelców wpisał się Kacper Malasiński. Podrażnieni takim obrotem sytuacji gospodarze, wzięli się jednak do roboty i dwukrotnie w 32. oraz 37. minucie, zmusili do kapitulacji nowotarskiego golkipera Błażeja Kapicę. Zarówno trafienie – drugie w meczu – Wąsińskiego jak i Patryka Pelaczyka, niebiesko-czerwoni strzelili w okresach, gdy mieli na lodzie więcej graczy. Na drugą przerwę zespoły udały się zatem przy wyniku 4-2.

Ostatnie dwadzieścia minut przyniosło jeszcze dwie bramki, po jednej dla każdej z drużyn. Górale ambitnie starali się uzyskać kontaktowego gola, co też udało im się w 52. minucie, kiedy to Mateusza Kołodzieja pokonał Krzysztof Jarczyk. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do Polonii. W 57. minucie gumę w siatce nowotarżan ulokował – po raz drugi tego dnia – Łukasz Dybaś, ustalając końcowy rezultat spotkania.

Po meczu hokeiści Polonii otrzymali od wiceprezydenta Bytomia i zarazem wiceprezesa PZHL Adama Frasa, puchar za wygranie Młodzieżowej Hokej Ligi.

KH Polonia Bytom – MMKS Podhale Nowy Targ 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

1-0 Łukasz Dybaś – Dawid Wróblewski, Adam Borowiak (06:28)
1-1 Jakub Michalski (16:03)
2-1 Karol Wąsiński – Aleksander Bodora (18:08)
2-2 Kacper Malasiński – Jakub Trzebunia, Jakub Żurawski (25:59, 5/4)
3-2 Karol Wąsiński – Łukasz Dybaś (31:55, 5/4)
4-2 Patryk Pelaczyk – Dawid Wróblewski (36:13, 4/3)
4-3 Krzysztof Jarczyk – Jakub Trzebunia, Jakub Żurawski (51:50)
5-3 Łukasz Dybaś – Karol Wąsiński (56:34)

KH Polonia Bytom: Kołodziej (Wieczorek n/g) – Zawiła, Borowiak (2); Pelaczyk (4), Wróblewski (2), Bryk (6) – Stępień (2), Bodora; Dybaś, Bajon, Wąsiński – Cuber, Dworaźny (2); Petelicki, Wcisło, Wicher – Faska, Klimanek. Trener: Mariusz Puzio.

MMKS Podhale Nowy Targ: B. Kapica (Klimowski n/g) – Siuty, Żurawski (2); Plewa (4), Michalski (2), W. Bochnak – Kamieniecki, Sarniak (2); Jarczyk (4), K. Malasiński, Trzebunia – Nykaza, Sulka (4); Valtonen, Długopolski, K. Worwa – Danel, Luberda, Pudzisz, Leja. Trener: Jacek Szopiński.