Polonia nie zwalnia tempa. „Pasy” pokonane

10.01.2021

Piąte zwycięstwo z rzędu zanotowali na swoim koncie hokeiści Polonii Bytom. Niebiesko-czerwoni w pierwszym z weekendowych spotkań pokonali w Jastrzębiu-Zdroju MKS Cracovię 5-1.

Pierwsze dwadzieścia minut przyniosło tylko jedną bramkę. Wynik pojedynku otworzył w 5. minucie gry kapitan Polonii Piotr Bajon. Decydująca dla losów meczu była druga tercja, którą bytomianie wygrali 3-1. Jako pierwszy w tej odsłonie na listę strzelców wpisał się w 26. minucie Dawid Wróblewski, pokonując Jacka Szczepanika. Gospodarze poszli za ciosem i w 29. minucie, za sprawą trafienia w przewadze Łukasza Dybasia, prowadzili już trzema bramkami. Krakowian stać było tylko na jedną odpowiedź. Niespełna dwie minuty później Oskara Prokopa do kapitulacji zmusił Antoni Dziurdzia. Ostatnie słowo w drugiej tercji należało jednak do niebiesko-czerwonych. Równo z końcową syreną krążek do siatki „Pasów” posłał ponownie Dawid Wróblewski, wykorzystując grę w czterech na trzech. Ostatnia odsłona podobnie jak premierowa, zakończyła się wynikiem 1-0 dla Polonii. W 43. minucie w pełni zasłużone zwycięstwo lidera MHL, przypieczętował golem na 5-1 Karol Wąsiński.

KH Polonia Bytom – MKS Cracovia 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

1-0 Piotr Bajon – Bartłomiej Stępień, Łukasz Dybaś (04:09)
2-0 Dawid Wróblewski – Łukasz Dybaś, Dawid Zawiła (25:50)
3-0 Łukasz Dybaś – Karol Wąsiński, Piotr Bajon (28:11, 5/4)
3-1 Antoni Dziurdzia – Mikhail Sapehin, Mateusz Bezwiński (30:06)
4-1 Dawid Wróblewski – Patryk Pelaczyk, Krzysztof Bryk (39:59, 4/3)
5-1 Karol Wąsiński – Łukasz Dybaś (42:21)

KH Polonia Bytom: Prokop (Kołodziej n/g) – Matusik, Borowiak (2); Pelaczyk (2), Wcisło, Bryk (2) – Stępień, Dworaźny; Dybaś, Bajon, Wąsiński – Cuber, Zawiła (2); Płachetka (2), Wróblewski, Bodora – Petelicki, Faska, Klimanek. Trener: Mariusz Puzio.

MKS Cracovia: Szczepanik (Hebda n/g) – Gosztyła, Surma; Sapehin, Bezwiński, Dziurdzia – Gawlik (2), S. Brzozowski (2); Szatiłow, W. Brzozowski, Krztoń – Jaracz (2), Hadowski; Kiełbicki, Rogos, Kuzak – Wróbel (2), Tynka; Kozioł, Sołowiej, Skrzek. Trener: Dominik Salamon.