Polonia blisko mistrzostwa MHL

10.01.2021

W spotkaniu 20. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi Polonia Bytom pokonała na jastrzębskim lodowisku Jastor UKH Unię Oświęcim 6-0, przedłużając do sześciu zwycięską serię. Drużyna trenera Mariusza Puzio trzy bramki zdobyła grając w liczebnej przewadze. Za tydzień nasi hokeiści zmierzą się w swoich ostatnich pojedynkach ligowych z zespołami z Sanoka i Nowego Targu, gdzie miejmy nadzieję postawią pieczęć na mistrzostwie MHL.

Od początku meczu z Unią uwidoczniła się spora przewaga niebiesko-czerwonych. W pierwszej tercji jako jedyny sposób na oświęcimskiego golkipera Filipa Płonkę, znalazł Dawid Wróblewski, który w 13. minucie trafił w okresie gry w przewadze.

W drugiej odsłonie bytomianie zagrali skuteczniej strzelając trzy bramki. Już w 22. minucie do protokołu zawodów wpisał się Karol Wąsiński, podwyższając prowadzenie Polonii. Trzeciego gola dla lidera MHL, zdobył w 27. minucie Jakub Michałowski, wykorzystując grę w pięciu na trzech. W 35. minucie gumę do oświęcimskiej siatki posłał w liczebnym osłabieniu Łukasz Dybaś i po dwóch tercjach gospodarze wygrywali już 4-0.

Swoją dominację na lodzie Poloniści podtrzymali również w trzeciej tercji, aplikując przyjezdnym kolejne dwie bramki. W 42. minucie podwójną przewagę na gola zamienił Piotr Bajon, a końcowy rezultat pojedynku ustalił w 54. minucie Patryk Pelaczyk. Bramkarz niebiesko-czerwonych Mateusz Kołodziej zaliczył swój pierwszy w sezonie mecz na zero. Polonia Bytom pokonuje UKH Unię Oświęcim 6-0.

KH Polonia Bytom – UKH Unia Oświęcim 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

1-0 Dawid Wróblewski – Patryk Matusik, Krzysztof Bryk (12:54, 5/4)
2-0 Karol Wąsiński – Łukasz Dybaś (21:20)
3-0 Jakub Michałowski – Patryk Pelaczyk (26:28, 5/3)
4-0 Łukasz Dybaś – Aleksander Bodora, Bartłomiej Stępień (34:32, 4/5)
5-0 Piotr Bajon – Karol Wąsiński (41:24, 5/3)
6-0 Patryk Pelaczyk (53:09)

KH Polonia Bytom: Kołodziej (Prokop n/g) – Matusik, Borowiak (4); Pelaczyk (4), Wcisło, Bryk – Stępień, Bodora; Dybaś, Bajon, Wąsiński – Cuber (2), Dworaźny; Płachetka, Wróblewski, Petelicki – Faska, Klimanek, Zawiła, Michałowski. Trener: Mariusz Puzio.

UKH Unia Oświęcim: Płonka (Kaczkowski n/g) – A. Kot (2), Pencko (10); Prusak, Sosnowski, Kusak (2) – Guzik (2), Wytrykus; Kurandy (2), Filipowicz (2), A. Noworyta – Klekot (2), Klimczyk; Daniliszyn, Wilk, Biernat (2). Trener: Witold Magiera.

Sędziowali: Marcin Majta – Łukasz Barutowicz, Marcin Kołodziej
Kary: 10 min. – 26 min. (w tym 2 min. za nadmierną liczbę graczy na lodzie oraz 10 min. za niesportowe zachowanie Pencko)