Pierwsze spotkania w nowym roku

08.01.2021

W najbliższą sobotę po świąteczno-noworocznej przerwie wracają do gry hokeiści Młodzieżowej Hokej Ligi. Dla drużyn zaplecza PHL będzie to już przedostatni weekend zmagań sezonu 2020/2021. Plasująca się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli Polonia Bytom rozegra dwa mecze w roli gospodarza na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie skrzyżuje kije z MKS Cracovią oraz UKH Unią Oświęcim.

Nasi hokeiści po 18. kolejkach MHL, zajmują pozycję lidera tabeli mając na swoim koncie 45 punktów. Niebiesko-czerwoni wyprzedzają o pięć oczek UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok oraz Opole HK. Z kolei czwarte w stawce UKS Zagłębie Sosnowiec, traci do podopiecznych Mariusza Puzio sześć punktów.

Sobotni rywal Polonii – MKS Cracovia, zdobyła jak dotąd 36 pkt. i plasuje się na 5. miejscu. Prowadzone przez Dominika Salamona młodzieżowe „Pasy”, dysponują w swoim składzie sześcioma obcokrajowcami. Obok Polaków w zespole występują zawodnicy z Białorusi, Łotwy, Rosji oraz Ukrainy. Najskuteczniejszym graczem ekipy z Krakowa jest pochodzący z Białorusi 18-letni Kirył Jastrabau, który w 13 pojedynkach zdobył 34 pkt. (16 bramek, 18 asyst). W pierwszej rundzie bytomianie wygrali na wyjeździe z Cracovią 4-3.

W niedzielę przeciwnikiem naszej drużyny będzie zajmująca w tabeli dziewiątą pozycję UKH Unia Oświęcim. Drużyna pod kierunkiem trenera Witolda Magiery, w pierwszoligowych potyczkach zgromadziła 18 oczek. Oświęcimianie mają w swoim zestawieniu dwóch hokeistów z zagranicy. Są to: Białorusin Uładzisłau Kandracenka oraz Ukrainiec Artur Ptaszkin. Najlepiej punktującymi zawodnikami zespołu są: Krystian Sosnowski 14 pkt. (10 goli, 4 asysty) oraz były gracz Polonii Krzysztof Dudkiewicz 12 pkt. (3+9). W rozegranym w Oświęcimiu 11 października ubiegłego roku pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie, niebiesko-czerwoni triumfowali 4-1.

I Liga/MHL

19. kolejka:
09.01.2021, godz. 20:00
Lodowisko: Jastor MOSiR Jastrzębie-Zdrój
KH Polonia Bytom – MKS Cracovia
Mecz poprowadzą sędziowie: Dariusz Pobożniak (główny) oraz Michał Kret i Michał Żak (liniowi)

20. kolejka:
10.01.2021, godz. 14:00
Lodowisko: Jastor MOSiR Jastrzębie-Zdrój
KH Polonia Bytom – UKH Unia Oświęcim
Mecz poprowadzą sędziowie: Marcin Majta (główny) oraz Łukasz Barutowicz i Marcin Kołodziej (liniowi)

W 1. rundzie:
MKS Cracovia – KH Polonia Bytom 3-4
UKH Unia Oświęcim – KH Polonia Bytom 1-4

prepared by sid & kofa ice hockey freaks