Polonia liderem tabeli

04.10.2020

Komplet sześciu punktów zdobyli w ten weekend hokeiści Polonii Bytom. Po wczorajszym zwycięstwie z SMS Toruń 4-0 dziś drużyna Mariusza Puzio okazała się lepsza od MKS Sokoły Toruń, wygrywając 10-5. Udana wyprawa do grodu Kopernika zaowocowała awansem na pierwsze miejsce w tabeli I ligi.

Do niedzielnego spotkania 7. kolejki I ligi ekipa MKS Sokoły Toruń przystąpiła wzmocniona czwórką zawodników występujących na co dzień w Polskiej Hokej Lidze w barwach KH Energa Toruń. Jednak nawet obecność w składzie naszych rywali trzech Rosjan – Jegora Fieofanowa, Siergieja Kuzniecowa oraz Dienisa Sierguszkina a także Dominika Olszewskiego, nie przeszkodziła bytomianom w sięgnięciu po trzy punkty.

Bardzo dobra w wykonaniu Polonii była pierwsza tercja, wygrana aż 1-6. Już w 46. sekundzie worek z bramkami rozwiązał Łukasz Kapusta. Zaledwie 43 sekundy później na 0-2 podwyższył Dawid Wróblewski. Torunianie dokonali zmiany na pozycji bramkarza, ale na niewiele się to zdało. Pomiędzy 7. a 8. minutą, w odstępie 20 sekund, na listę strzelców wpisali się Tomasz Wcisło oraz ponownie Dawid Wróblewski. Niebiesko-czerwoni poszli za ciosem i w drugiej części premierowej odsłony zaaplikowali miejscowym kolejne dwa gole. Sposób na golkipera MKS-u Sokoły – Szymona Guranowskiego w 14. oraz w 16. minucie znalazł Sebastian Wicher. Gospodarzy stać było tylko na trafienie Dominika Olszewskiego uzyskane w 19. minucie.

W drugich dwudziestu minutach torunianie podjęli próby odrobienia strat, w pewnym momencie doprowadzając do stanu 4-6. Drugą bramkę dla gospodarzy strzelił w 24. minucie Olszewski, wykorzystując grę w przewadze swojej drużyny. Następnie dali znać o sobie Rosjanie – Jegor Fieofanow oraz Dienis Sierguszkin, którzy w 27. oraz 28. minucie w ciągu 59 sekund dwukrotnie zmusili do kapitulacji strzegącego bytomskiej bramki Mateusza Kołodzieja. Ostatnie słowo w tej odsłonie należało jednak do gości. Bezpieczną czterobramkową przewagę naszemu zespołowi przywróciły trafienia Patryka Pelaczyka w 35. oraz Dawida Wróblewskiego w 37. minucie. Dla tego drugiego był to już trzeci gol zdobyty tego dnia na Tor-Torze. Po dwóch tercjach Polonia prowadziła 4-8.

Wysokie, dwucyfrowe zwycięstwo niebiesko-czerwonym w ostatniej części meczu zapewnili swoimi drugimi trafieniami w 49. minucie Łukasz Kapusta, w okresie gry pięciu na czterech oraz w 54. minucie Tomasz Wcisło. 28 sekund po dziesiątym golu dla gości do protokołu wpisał się jeszcze torunianin Michał Gołębiewski, ustalając końcowy rezultat na 5-10.

Zespół trenera Mariusza Puzio odniósł już piąte zwycięstwo z rzędu. Dzięki dwóm wygranym w ten weekend, przy równoczesnej stracie punktów przez UKS Zagłębie Sosnowiec oraz UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, Polonia awansowała w tabeli I ligi na 1. miejsce. Po 7. kolejkach wytworzyła się bardzo ciekawa sytuacja w tabeli, gdzie pierwsze trzy drużyny mają w dorobku po 18 zdobytych punktów.

MKS Sokoły Toruń – KH Polonia Bytom 5-10 (1-6, 3-2, 1-2)

0-1 Łukasz Kapusta – Krzysztof Bryk, Patryk Pelaczyk (00:46)
0-2 Dawid Wróblewski – Klaudiusz Cuber (01:29)
0-3 Tomasz Wcisło – Aleksander Bodora, Szymon Petelicki (06:49)
0-4 Dawid Wróblewski – Krzysztof Bryk, Patryk Pelaczyk (07:09)
0-5 Sebastian Wicher – Łukasz Dybaś, Dawid Wróblewski (13:45)
0-6 Sebastian Wicher – Marcin Płachetka, Dawid Wróblewski (15:18)
1-6 Dominik Olszewski – Wiktor Urbański, Filip Mazurkiewicz (18:05)
2-6 Dominik Olszewski – Siergiej Kuzniecow, Dienis Sierguszkin (23:45, 5/4)
3-6 Jegor Fieofanow – Siergiej Kuzniecow, Dienis Sierguszkin (26:14)
4-6 Dienis Sierguszkin – Dominik Olszewski, Jegor Fieofanow (27:13)
4-7 Patryk Pelaczyk – Krzysztof Bryk (34:24)
4-8 Dawid Wróblewski – Klaudiusz Cuber, Daniel Szymik (36:10)
4-9 Łukasz Kapusta – Adam Borowiak, Krzysztof Bryk (48:58, 5/4)
4-10 Tomasz Wcisło – Piotr Bajon, Łukasz Dybaś (54:00)
5-10 Michał Gołębiewski – Filip Mazurkiewicz, Igor Bohuszko (54:28)

MKS Sokoły Toruń: Lisewski (od 1:29 Guranowski) – Łapczyński (2), Lewandowski; Wólczyński (2), Urbański (4), Mazurkiewicz (2) – Ongirski, Błotnicki; Gołębiewski, Bohuszko, Krzymowski – Kuzniecow, Osmołowski; Fieofanow, M. Wiwatowski, Sierguszkin – Olszewski. Trener: Paweł Głaz.

KH Polonia Bytom: Kołodziej (Prokop n/g) – Zawiła (2), Borowiak; Pelaczyk, Kapusta, Bryk (2) – Bodora (2), Dworaźny; Dybaś, Wcisło, Bajon – Faska, Cuber; Wróblewski, Płachetka, Wicher – Petelicki, Klimanek, Szymik. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Patryk Kasprzyk – Sebastian Machel, Paweł Tarkowski
Kary: 10 min. – 6 min.
Strzały: 41 – 51