Niedźwiadki Sanok przerywają zwycięską serię Polonii Bytom

18.10.2020

W spotkaniu na szczycie Młodzieżowej Hokej Ligi Niedźwiadki Sanok pokonały Polonię Bytom 4-2, tym samym przerywając 7-meczową serię bez porażki niebiesko-czerwonych. Decydujące okazały się dwa trafienia uzyskane przez sanoczan w odstępie 61 sekund w trzeciej tercji.

Poloniści stawili się w grodzie Grzegorza wzmocnieni siódemką zawodników z Jastrzębia. Pierwsze bramki w tym pojedynku padły pod koniec premierowej odsłony. W 18. minucie prowadzenie gospodarzom zapewnił Łukasz Łyko, jednak odpowiedź bytomian była natychmiastowa. Już 66 sekund później do remisu doprowadził Sebastian Wicher.

Drugie dwadzieścia minut na swoją korzyść rozstrzygnęli hokeiści Niedźwiadków. Jedynego gola w tej tercji na pięć minut przed jej zakończeniem zdobył Białorusin Jahor Pankrat.

Przełomowy dla losów potyczki okazał się okres pomiędzy 48. a 49. minutą, kiedy to w ciągu 61 sekund sanoczanie dwukrotnie pokonali golkipera gości Oskara Prokopa. Najpierw trafił w przewadze Damian Ginda, a chwilę później na 4-1 podwyższył Szymon Fus. Po takim ciosie drużynę prowadzoną przez trenera Mariusza Puzio stać już było tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki. Końcowy rezultat meczu ustalił w 52. minucie Marcin Płachetka. Bytomianie dysponujący bardziej doświadczonym składem (10 seniorów przy zaledwie 2 sanoczan) przegrali, choć oddali na bramkę Mateusz Buczka 35 strzałów przy zaledwie 19 rywali.

Po sobotniej serii gier Niedźwiadki Sanok zrównały się punktami z Polonią Bytom oraz Zagłębiem Sosnowiec, mając przy tym o jedno spotkanie rozegrane mniej.

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok – KH Polonia Bytom 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

1-0 Łukasz Łyko – Szymon Dobosz, Bartosz Florczak (17:10)
1-1 Sebastian Wicher – Dawid Wróblewski, Marcin Płachetka (18:16)
2-1 Jahor Pankrat – Bartosz Florczak, Adrian Dusznik (35:00)
3-1 Damian Ginda – Szymon Dobosz, Łukasz Łyko (47:08, 5/4)
4-1 Szymon Fus – Sebastian Bar (48:09)
4-2 Marcin Płachetka – Dawid Wróblewski, Krzysztof Bryk (51:54)

UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok: M. Buczek (Myrdak n/g) – Najsarek, Glazer; Dobosz, Dusznik, Szałajko – Bar, Rocki; Pankrat, Stanko, Dulęba – Florczak (6), Koczera; Kopiec, Pisula, Mazur – Łyko, Fus, Ginda. Trener: Marcin Ćwikła.

KH Polonia Bytom: Prokop (Kołodziej n/g) – Zawiła, Borowiak; Pelaczyk (2), Wcisło (2), Bryk – Bodora, Stępień; Dybaś (2), Bajon (4), Wąsiński (2) – Cuber, Dworaźny (2); Wróblewski, Płachetka (2), Wicher (2) – Faska. Trener: Mariusz Puzio.