Wygrana do zera w Tychach

26.09.2020

Trzecie zwycięstwo (w tym jedno walkowerem) na swoim koncie w rozgrywkach I ligi zanotowali zawodnicy KH Polonii Bytom. Drużyna trenera Mariusza Puzio pokonała na lodowisku w Tychach miejscowy MOSM 4-0.

Polonia wzmocniona siódemką hokeistów JKH GKS Jastrzębie, była faworytem sobotniej konfrontacji z MOSM Tychy. W pierwszej odsłonie na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził w 12. minucie Karol Wąsiński. Kolejne dwie bramki bytomianie zaliczyli na początku drugiej tercji. W 24. minucie golkipera tyszan Kamila Lewartowskiego pokonał Klaudiusz Cuber, a nieco ponad dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Sebastian Wicher, podwyższając na 0-3. Końcowy rezultat pojedynku ustalił w 51. minucie Dawid Wróblewski. Tyszan od wyższej porażki uchronił bramkarz Lewartowski, który na co dzień w zespole GKS-u Tychy pełni rolę zmiennika Johna Murraya. Warty odnotowania jest także udany występ w bramce Polonii – Oskara Prokopa. 21-letni golkiper z „jastrzębskiego zaciągu” zagrał po raz pierwszy w naszych barwach, broniąc wszystkie 21 uderzeń rywali. Już w niedzielę okazja na kolejne zwycięstwo. Podopieczni trenera Mariusza Puzio zmierzą się na Jantorze z KS Katowice Naprzód Janów. Początek meczu o godzinie 17:00.

MOSM Tychy – KH Polonia Bytom 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)

0-1 Karol Wąsiński – Adam Faska, Łukasz Dybaś (11:14)
0-2 Klaudiusz Cuber – Marcin Płachetka, Dawid Wróblewski (23:16)
0-3 Sebastian Wicher (25:41)
0-4 Dawid Wróblewski – Sebastian Wicher (50:17)

MOSM Tychy: Lewartowski (Kuśmierz n/g) – Kula, A. Zawalski; Ubowski, Krzyżek, Gruźla – Krzyżowski, Kucharski, Ratajczak, Mużelak – Kapusta, Kulpecki, Tabaka (2), Pachut – Hołdowicz, Łatka, Labiński (2). Trener: Janusz Kwiatkowski.

KH Polonia Bytom: Prokop (Kołodziej n/g) – Zawiła, Borowiak (2); Pelaczyk, Wąsiński, Bryk – Bodora, Dworaźny; Dybaś, Wcisło, Bajon – Faska, Cuber; Wróblewski (2), Płachetka, Wicher – Klimanek; Petelicki. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Dariusz Pobożniak – Kamil Cieśla, Michał Żak