Otwarcie lodowiska plenerowego w Parku Miejskim

14.12.2019

Wczoraj odbyło się otwarcie lodowiska plenerowego w Parku Miejskim im. Kachla w Bytomiu. Uroczystej inauguracji miejskiej ślizgawki dokonali pan Prezydent Miasta Bytomia Mariusz Wołosz, pan wice prezydent Adam Fras (nasz wieloletni zawodnik, trener i działacz), Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu pan Zbigniew Bryjak również nierozłącznie związany z bytomskim hokejem. Podczas przemów Prezydenci zaprosili mieszkańców Bytomia do korzystania z lodowiska z Parku Kachla i żywili nadzieję na szybki powrót naszej drużyny hokejowej do swojego domu czyli nowej „Stodoły”. Nadzieje te są uzasadnione tempem prac na budowie nowego bytomskiego lodowiska.
Trenerzy Bartłomiej Stępień i Sebastian Kłaczyński wraz z grupą Mikrusów i Żaków Młodszych naszego Klubu Hokejowego przeprowadzili pokazowe zajęcia treningu hokejowego. Licznie zgromadzonym na lodowisku sympatykom jazdy na łyżwach zaprezentowali elementy „Power Skatingu” oraz pokazowy mecz. W meczu pokazowym wraz z młodymi hokeistami uczestniczył pan wiceprezydent Adam Fras.
Warto podkreślić, że grupa Mikrusa dzięki głosom naszych kibiców została podopiecznymi Fundacji Sport Twoja Szansa, która wspiera dzieciaki w zakupie sprzętu i odzieży sportowej i właśnie oni zaprezentowali mieszkańcom jak fajną zabawą jest jazda na łyżwach oraz jak emocjonującą, szybka i ciekawą dyscypliną jest hokej na lodzie.
Tym samym zachęcamy Was do korzystania z lodowiska w Parku. Ślizgawka ogólnodostępna będzie przez cały tydzień – od poniedziałku do piątku od 16.00 do 20.45, zaś w soboty i niedziele – od 9.00 do 20.45 z przerwą konserwacyjną od 15.00 do 16.00.
Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00 wstęp na lodowisko mają grupy zorganizowane dzieci i młodzieży z Bytomia za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej.
Cennik:
Bilet wstępu na ślizgawkę 45 minut – 5 zł.
Wypożyczenie łyżew na godzinę – 6 zł.
Ostrzenie pary łyżew – 7 zł.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks