Mistrz Mistrz POLONIA!! Złoci Amatorzy!

01.05.2018

Fantastycznie spisała się nasza drużyna Amatorów w XVII Mistrzostwach Polski Amatorów zdobywając złote medale!!

17MPA - Oświęcim 2018 - logo

Turniej odbył się w Oświęcimiu w dniach 19-22.04.2018r, gdzie spotkało się 16 najlepszych drużyn z całego kraju. Rozgrywki toczyły się najpierw w 4 grupach (każdy z każdym), a następnie systemem pucharowym (przegrywający odpada).

Bytomianie trafili do grupy D wraz z GKH Gdynia, Mad Dogs Sopot oraz Tychy Knights. Po dwóch wygranych i jednej porażce w grupie, nasza drużyna w ćwierćfinale odprawiła z kwitkiem Tychy Wolves, następnie w półfinale pokonali Cracovię Amatorzy, oraz w finale pokazali wyższość nad Wojownikami Oświęcim.

17 MPA – Oświęcim 2018

Nasi w całych zawodach zanotowali 5 zwycięstw i 1 przegraną. Drużyna pokazała charakter, zaangażowanie i wolę walki godną Mistrzów Polski. Ponadto egzamin zdało dobre przygotowanie zespołu przez trenera, odpowiednia taktyka, jak również świetna forma bramkarza. BRAWO!

Polonię reprezentowali:
S.Ćwienczek, B.Kaczmarek, G.Doruch, D.Leś, R.Sikora, J.Tkacz, M.Guc, M.Świerniak, J.Secemski, M.Tymczyszyn, Mi.Kamuda, A.Rajca, A.Kociołek, M.Tkacz, Ł.Kamuda, A.Stawarz, P.Łysy, A.Napieracz, T.Strzecha, Ma.Kamuda. Sztab szkoleniowy i techniczny: S.Steiner, M.Poniatowski, T.Pietrzyk, R.Rzenno, G.Wieczorek.

Poniżej filmik z wręczenia złotych medali:

Więcej informacji o zakończonym turnieju można znaleźć na oficjalnym profilu 17MPA na fb.

Warto zaznaczyć, że niebiesko-czerwoni regularnie plasują się w czołówce rozgrywek MPA prowadzonych przez Federację Amatorskich Drużyn Hokeja. Obecny triumf jest trzecim złotem Polonistów w tych rozgrywkach, a tytuł mistrzowski odzyskali po rocznej przerwie.

Przypominamy, że nasi Amatorzy w tym sezonie wywalczyli również wicemistrzostwo Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja (www.salh.pl).

prepared by sid & kofa ice hockey freaks