Do trzech razy sztuka! Amatorzy zwycięzcami Karmas Cup 2017

22.11.2017

W tegorocznej odsłonie turnieju amatorskiego „KARMAŠ CUP 2017 – MEZINÁRODNÍ FESTIVAL AMATÉRSKÉHO HOKEJE” rozegranego w czeskim Kravare (10-12.11.2017r) najlepsi okazali się Poloniści! Niebiesko-czerwonym powiodło się za trzecim razem, ponieważ w poprzednich dwóch latach nasza drużyna zajmowała tam drugie miejsca.

W zawodach wystąpiło 6 drużyn: z Czech, Słowacji i Polski. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” nasi zanotowali 3 wygrane, 1 remis, i 1 porażkę, a następnie – w meczu o pierwsze miejsce – odnieśli kolejne zwycięstwo. W finale pokonali zespół HC RP Auto Bratislava udanie rewanżując się rywalom za wcześniejszą porażkę.

Wyniki meczów z udziałem Amatorów Polonii:
1. ADH Polonia Bytom – HC Firedraks Brno 5:1
2. ADH Polonia Bytom – HC RP Auto Bratislava 3:4
3. ADH Polonia Bytom – Chemik Kędzierzyn Koźle 10:1
4. ADH Polonia Bytom – HC Makovci Bratislava 3:1
5. ADH Polonia Bytom – HC Mesto Kravaře 2:2
6. ADH Polonia Bytom – HC RP Auto Bratislava 6:3

Skład drużyny w turnieju:
S.Ćwienczek, T.Pietrzyk, G.Doruch, M.Kamuda, A.Kociołek, P.Łysy, A.Rajca, M.Kamuda, D.Leś, A.Napieracz, M.Poniatowski, R.Rzenno, R.Sikora, A.Stawarz, T.Strzecha, J.Tkacz, M.Tkacz, M.Tymczyszyn, G.Wieczorek. Trener S.Steiner, jako kierownik M.Świerniak.

Na postawę i sukces naszych Amatorów złożyło się wiele czynników, ale podkreślić trzeba przede wszystkim doskonałą atmosferę w drużynie, odpowiednią taktykę, i formę bramkarzy.

Poniżej krótka relacja video z turnieju (z lokalnej czeskiej telewizji):

Teraz ADH Polonia wraca do rozgrywek ŚALH, wyniki meczów można znaleźć tutaj (dział Amatorzy/Mecze).

prepared by sid & kofa ice hockey freaks