Żak Młodszy zajmuje II miejsce w śląskiej lidze hokeja!

29.03.2017

Dzisiejsze spotkanie z drużyną z Oświęcimia zakończyło zmagania ligowe Żaków Młodszych w sezonie 2016/2017. W ciągu siedmiu miesięcy poloniści rozegrali 22 spotkania ze śląskimi drużynami hokejowymi. Żaki Młodsze TMH Polonii Bytom odnieśli w tych starciach 17 zwycięstw i 5 porażek (w tym 2 po rzutach karnych), ostatecznie zajmując w Lidze Śląskiej II miejsce.

Punktacja czołowych drużyn w tabeli wyników do samego końca rozgrywek była bardzo zbliżona. W pewnym momencie, walka o pierwsze trzy miejsca toczyła się już tylko między trzema drużynami – drużyną Tychy I, Tychy II i naszą drużyną z Bytomia. Szansę na pierwsze miejsce straciliśmy w ostatnią sobotę, 25 marca, kiedy przegraliśmy mecz wyjazdowy z drużyną Tychy I. Dzisiejsza wygrana z drużyną oświęcimską zapewniła nam drugie miejsce w tabeli. To duży sukces całej drużyny i Pana Trenera Andrzeja Secemskiego, który poprowadził drużynę i tak na treningach, jak i na meczach potrafił wykrzesać z każdego zawodnika to co najlepsze.

W ciągu sezonu mieliśmy czasem gorsze, czasem lepsze momenty, ale dzisiaj cieszymy się z zajętego II miejsca, które jest dużym osiągnięciem i powodem do dumy.

Podziękowania należą się całej drużynie, każdemu zawodnikowi i zawodniczce, Rodzicom, Panu Trenerowi i Kierownikowi. Dziękujemy!

 

Składy, bramki, fotogaleria:
prepared by sid & kofa ice hockey freaks