Szóste złoto dla Polonii Bytom

19.03.2017

Hokeistki Polonii Bytom po raz szósty sięgnęły po tytuł mistrzowski, wygrywając 9:0 na własnym lodzie z GKS Stoczniowcem Gdańsk

foto: Małgorzata Hofman

Finał play-off Polskiej Ligi Hokeja Kobiet rozgrywany był do dwóch zwycięstw.  Po wygranej Polonii w Gdańsku (5:2), rywalizacja przeniosła się do bytomskiej „Stodoły”, która podobnie jak podczas męskiej rywalizacji, wypełniła się po brzegi.Podopieczne Andrzeja Secemskiego od początku meczu narzuciły wysokie tempo swoim rywalkom i już po dwóch minutach prowadziły już 1:0. Zepchnięte do obrony zawodniczki Stoczniowca próbowały swoich sił w grze z kontry, jednakże świetnie w tym meczu sprawowała się Karolina Siemicka, golkiperka niebiesko-czerwonych. Bramka na 2:0 padła po dwójkowej akcji Anety Cygan i Klaudii Kaleji. Na kolejnego gola, nie trzeba było  długo czekać, gdyż już 32 sekundy później, za sprawą Olivii Tomczok, na tablicy widniał wynik 3:0.

Na początku drugiej tercji bliskie zdobycia gola, były hokeistki z Gdańska, jednakże to polonistki w 30. minucie strzeliły gola na 4:0. Pomimo wysokiego prowadzenia, hokeistki z Bytomia nie zwalniały tempa. W 38. minucie meczu na 5:0 podwyższyła Karolina Późniewska i był to milowy krok bytomianek w kierunku zwycięstwa, a co za tym idzie – również obrony mistrzowskiego tytułu.

Trzecia tercja meczu okazała się jedynie formalnością. Polonistki zdobyły w niej jeszcze cztery bramki, w tym jedną podczas gry w osłabieniu.

Niekwestionowaną bohaterką meczu została Karolina Późniewska, która strzeliła aż pięć bramek. Na wyróżnienie zasługuje też Karolina Siemicka. Bramkarka niebiesko-czerwonych mogła pochwalić się czystym kontem.

TMH Polonia Bytom – GKS Stoczniowiec Gdańsk 9:0 (3:0, 2:0, 4:0)
1:0 Małgorzata Synowiec – Natalia Suchanek (02:37)
2:0 Klaudia Kaleja – Aneta Cygan (17:35)
3:0 Olivia Tomczok – Magdalena Czaplik (18:07)
4:0 Karolina Późniewska – Magdalena Czaplik – Olivia Tomczok (29:18)
5:0 Karolina Późniewska – Magdalena Czaplik – Sandra Klimecka (37:16)
6:0 Natalia Suchanek – Katarzyna Wybiral – Małgorzata Synowiec (50:27)
7:0 Karolina Późniewska – Alicja Wcisło (54:24, 4/5)
8:0 Karolina Późniewska – Klaudia Kaleja – Magdalena Czaplik (56:02)
9:0 Karolina Późniewska – Klaudia Chrapek (59:39)

Sędziowali: Marcin Polak – Michał Kogut, Sebastian Adamoszek.
Minuty karne: 2 – 2
Widzów: 600
Stan rywalizacji (do dwóch zwycięstw): 2-0

Polonia: Siemicka (Burzyńska – n/g) – Chrapek, Wcisło – Późniewska, Czaplik, Tomczok – Sfora, Klimecka; Dziwok, Cygan, Kaleja – Klama, Suchanek, Wybiral, Synowiec.

Stoczniowiec: Kosińska (Kwiatkowska – n/g) – Kamińska, Tokarska; Bigos, Kasprzycka, Rykaczewska – Podracka, Nowak; Siejka, Onyszczenko, Berecka – Banaś, Bodus, Błaszak.

źródło: www.hokej.net 

 

FOTORELACJA:

Foto: Małgorzata Hofman

prepared by sid & kofa ice hockey freaks