3 kolejka PHL w piątek w Bytomiu.

14.09.2016

W niezwykle emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu inaugurującym sezon 2016/2017 z Orlikiem Opole Poloniści doprowadzili do dogrywki w 59 minucie 59 sekundzie meczu, mimo że na trzy minuty przed końcem przegrywali 2:4, by ostatecznie wygrać w dogrywce całe spotkanie 5:4. Matej Cunik i Maksim Kartoszkin zostali wybrani przez portal hokej.net do szóstki kolejki.
W drugim meczu Bytomianie zmierzyli się z drużyną Nesty Toruń, w obecności ok. 1000 widzów na trybunach Polonia pokonała w Toruniu miejscowych 1:3 (0:3,1:0,0:0). Bramki Polonii w trzeciej tercji strzegł Tomasz Witkowski, zmieniając tym samym Filipa Landsmana, obaj bramkarze grali już w Bytomiu w poprzednich sezonach.  Po dwie bramki w dotychczasowych meczach zdobyli Maksim Kartoszkin i Marcin Słodczyk, po jednej Richard Bordowski, Marcin Frączek, Martin Przygodzki i Władislaw Troszyn.

Już w najbliższy piątek TMH TEMPISH Polonia Bytom będzie gościła zespół MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk, beniaminka ekstraklasy. Będzie to trzeci z rzędu mecz Stoczniowca na Śląsku od początku sezonu, w dwóch dotychczasowych  Gdańszczanie musieli uznać wyższość JKH GKS Jastrzębie 5:2 (3:1, 2:0, 0:1) oraz KS Unia Oświęcim 4:2 (3:0, 1:0, 0:2). We wrześniu do Bytomia przyjadą drużyny SMS Sosnowiec 25:09 o 18.oo oraz 30.09 o godz. 18.oo wicemistrz Polski GKS Tychy.

Na wszystkie mecze w sezonie 2016/2017 serdecznie zapraszamy.