Kolejne doświadczenie

02.04.2016

W dniach 28-30.03.2016 druga drużyna żaka starszego czyli 2003 i młodsi brała udział w turnieju w Světlá nad Sázavou. Wyjazd doszedł do skutku dzięki TMH Polonia Bytom oraz rodziców zawodników.

 

Do Czech wybrało się 19 zawodników( w tym 18 rocznika 2003). W drużynie ponownie zagrali Maciek Małż oraz Karol Katryniok, ponadto debiut zaliczyli Mateusz Malinowski oraz Paweł Wybiral( mamy nadzieję, że z „Kabanosem” zobaczymy się w nowym sezonie już na dłużej).

Pierwsze spotkanie gramy z HC Slavoj Zbraslav i na dzień dobry przekręt Czechów! Do przeciwnika doszło kilku zawodników z Kladna w tym dwie armaty ( dziewczyny rocznik 2001 oraz 2002).

Mimo objęcia przez nas prowadzenia niestety dziewczyny zrobiły im tam grę.

Polonia Bytom 4 – 10 HC Slavoj Zbraslav

Bramki: Korzyniewski as Gurzyński, Łoza as Małż, Małż as Łoza, Korzyniewski as Mularczyk, Gurzyński.

Drugie spotkanie tego dnia ( chyba najgorsze w tym turnieju) gramy z selektem z Czech. Ponownie pierwsi objęliśmy prowadzenie ale czym dłużej trwał mecz tym gorzej.

Polonia Bytom 3 – 13 Czech Lions

Bramki: Ziółkowski, Ziółkowski as Wybiral, Wybiral as Szugzda.

Drugi dzień i zapominamy o niepowodzeniu. Kolejnym naszym przeciwnikiem jest kolejny selekt tym razem ze Słowacji. Niewiarygodne staje się prawdziwe. Drużyna cały mecz grało koncertowo i jeszcze w bramce cuda wyprawiał Dżastin. W tym meczu nie zagrali Jasiek( kłopoty żołądkowe) oraz Kuba Łoza( gorączka). Tego meczu nie dograł Paweł Wybiral odnosząc bolesną kontuzję. Słowaków bardzo zabolała przegrana :)

Polonia Bytom 4 – 3 Hockey Tigers 55

Bramki: Wybiral as Ziółkowski, Korzyniewski as Mularczyk Gurzyński, Wybiral as Ziółkowski, Szugzda as Gurzyński, Szugzda.

Czwarty mecz i gramy z drużyną z Kladna( pod każdym względem najlepsza jak była w tym turnieju). Jednak trzeba tu zaznaczyć grę dziewczyn z rocznika 2001 oraz 2002 oraz dwóch chłopców urodzonych po 1.09.2002. Praktycznie jedna piątka starsza :( Dopóki sił starczyło nie wyglądało tak źle, pierwsza tercja tylko 0-2. U nas w obronie szalała Julka, grała jak natchniona nawet na starsze koleżanki przeciwnika :) Cyt; trenera, ta drużyna jest na poziomie młodzika.

W tym meczu nie grał ani Kuba(wrócił do domu), a także Marcin oraz Paweł. Na dodatek kontuzji kolana nabawił się Tomek a także Gucio. Gdzie przy bandzie został „złapany”, wyglądało groźnie i jak się okazało nasz zawodnik na chwilę stracił przytomność. Skończyło się dłuższym pobytem w Czechach( szpital). Gucio już w domu i za kilka dni wraca na lód :)

Polonia Bytom 0 – 18 Rytiri Kladno

Po 20min przerwy gramy ponownie z HC Slavoj już bez armat z Kladna. Mimo braku pięciu zawodników drużyna pewnie wygrywa, dedykując je Guciowi :)

Polonia Bytom 8 – 1 HC Slavoj Zbraslav

Bramki: Brak danych 😛

W ostatnim dniu trzeci już mecz z HC Slavoj( dwumecz o miejsce czwarte). Do gry wrócili Paweł, Marcin oraz Tomek. Mecz od początku pod kontrolą i pewna wygrana.

Polonia Bytom 7 – 3 HC Slavoj Zbraslav

Bramki: Ziółkowski as Wybiral, Wybiral as Ziółkowski, Mularczyk as Szmol, Korzyniewski as Małż, Korzyniewski as Mularczyk, Wybiral, Mularczyk as Małż, J.Stępień (do pustej).

Skład: Rutkowski, Wieczorek – Szugzda, Szmol, Mularczyk, Gurzyński, Korzyniewski, J.Stępień, B.Stępień, Małż, Ziółkowski, Malinowski, Katryniok, Kurzynoga, Szyszko, Łoza, Wybiral, Szymańska, Krzyszkowski.

Turniej można podsumować tak : potrafimy grać i gdyby nie kombinowanie Czechów było by dużo lepiej. Jednak doświadczenia jakie drużyna zdobyła nikt nam tego nie zabierze. :)

Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie wybrano Dżastina Rutkowskiego.

20160330_132903

prepared by sid & kofa ice hockey freaks