Brązowy medal Amatorów w lidze śląskiej!

05.04.2016

Nasza drużyna Amatorów uplasowała się na najniższym stopniu podium w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja 2015/16!! Rezultat ten jest powtórką osiągnięcia z ubiegłego roku.

W piątkowy wieczór Poloniści rozegrali ostatni mecz w tym sezonie ligowym, pokonując Pioniera Tychy 6:4. Był to drugi triumf bytomian w trzeciej rundzie fazy play-off (wcześniej, w Tychach nasi wygrali 7:0), co zakończyło rywalizację o 3 miejsce.

Mecz miał bardzo emocjonującą końcówkę, bo dopiero w trzeciej tercji niebiesko-czerwoni odwrócili losy spotkania na swoją korzyść, a zrobili to w fantastyczny sposób. Cztery bramki zdobyte w niespełna dwie minuty (sic!) skutecznie pozbawiły złudzeń ubiegłorocznego zwycięzcę śląskiej ligi, jak i aktualnego jeszcze Mistrza Polski Amatorów. Były to ciosy, po których przeciwnik już się nie podniósł, a nasz zespół mógł cieszyć się z wygranej.

Amatorzy z pucharem za 3 miejsce w ŚALH

Polonia wystąpiła w składzie:
S.Ćwienczek, T.Pietrzyk, P.Łysy, B.Kaczmarek, M.Poniatowski, M.Tymczyszyn, M.Kamuda, M.Świerniak, M.Guc, D.Leś, R.Sikora, T.Mróz, A.Rajca, A.Kociołek, M.Tkacz, Ł.Kamuda, G.Doruch, K.Hofman, R.Rzenno, T.Strzecha.

Przypomnijmy, że po rozgrywkach grupowych ŚALH, w pierwszej rundzie play-off Polonia wyeliminowała Sielca Sosnowiec, wygrywając dwa mecze (4:1 i 4:1). Z kolei w półfinale, po trzech meczach lepsi okazali się amatorzy Zagłębia Sosnowiec (5:0, 2:5, 2:1), którzy następnie wygrali finałową rywalizację z Unią Oświęcim i zdobyli złote medale. Pełne wyniki z ligi ŚALH są tu: salh.ucoz.pl.

Ostatnim akcentem tego sezonu dla drużyny będą XV Mistrzostwa Polski Amatorów, które odbędą się w Bytomiu w dniach 21-24.04.2016. Zapraszamy do kibicowania!!