Martin Przygodzki królem strzelców PHL

14.02.2016

Po sezonie zasadniczym trzech naszych snajperów znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepiej punktujących w całej ekstralidze. Najwięcej punktów z Polonistów zdobył Błażej Salamon, który w 42 meczach zdobył 28 bramek, asystując przy 34 trafieniach. Ten wynik daje mu w klasyfikacji punktowej trzecie miejsce, za dwoma zawodnikami Orlika Opole. Na czwartym miejscu jest Martin Przygodzki, który 35 razy pokonał bramkarzy przeciwników i zaliczył 26 asyst. Na miejscu 9 jest Marcin Słodczyk z 12 bramkami i 40 asystami. Warto nadmienić, że najwięcej bramek w sezonie zasadniczym strzelił Martin Przygodzki wyprzedzając dwóch napastników Orlika (Michael Cichy, Alex Szczechura – ex aequo drugie miejsce w ilości goli) o jedną bramkę.

Dotychczas Poloniści najwięcej bramek zdobyli grając z Janowem i to co ciekawe, na lodowisku w Katowicach, dwukrotnie wygrywając różnicą 7 bramek (5 kolejka 18 września ’15 3:10, 28 kolejka 17 styczeń ’16 1:8).  10 stycznia tego roku padło w Bytomiu klasyczne 12:1 a przeciwnikiem Polonii był SMS Sosnowiec. Dwa mecze rozgrywane w Bytomiu zostały przerwane, 15 września ’15 mecz z Orlikiem Opole z powodu mgły a 13 października ’15 mecz z JKH Jastrzębie, zawodnicy z Jastrzębia odmówili kontynuowania gry po rozegraniu kilku minut pierwszej tercji. W tym sezonie walka o ligowe punkty toczyła się w dwóch grupach, podział nastąpił po 22 kolejkach. Poloniści byli bliscy sprawienia miłej niespodzianki i do awansu do grupy 'silniejszej’ zabrakło naprawdę niewiele. Na osłodę mamy zwycięstwo w drugiej grupie, po wygranej w ostatniej kolejce nad Nestą Toruń 5:3 i przegranej Orlika Opole z Naprzodem Janów 3:6 Bytomianie  wyprzedzili jednym punktem drużynę Orlika, zajmując po rundzie zasadniczej 7 miejsce z 80 punktami na koncie.

W tym sezonie Poloniści rozegrali po dwa mecze z drużynami z czołówki tabeli – Cracovią i GKSem Tychy. W kolejce z 11 września ’15 do rozstrzygnięcia losów pojedynku z Cracovią Kraków w Bytomiu trzeba było dogrywki, w której lepsi okazali się goście wygrywając 3:4 zaś w rewanżu w Krakowie lepsi byli gospodarze, wygrywając 8:3. W 9 kolejce z 19 września Polonia pokonała na własnym lodzie Mistrza Polski GKS Tychy 4:2.  W rewanżu w Tychach 30 października ’15 lepsi byli Tyszanie 4:3, chociaż do 58 minuty utrzymywał się wynik remisowy 3 do 3.

Tydzień przed rozpoczeciem fazy flay-off Poloniści rozegrali dwa sparingi z JKH Jastrzębie. W Bytomiu wygrała Polonia 2:1, w rewanżu ulegając w Jastrzębiu w takim samym stosunku bramkowym.