Tanio skóry nie sprzedali

16.01.2016

Tanio skóry nie sprzedali 😉  Tak w kilku słowach można opisać dzisiejszy sparing Żaków Młodszych z Żakami Starszymi. Chociaż zmierzyli się z hokeistami od siebie starszymi, walecznością i sercem do walki im nie ustępowali.

Sparing rozegrany został w układzie 2 razy po 30 minut. Pierwsza połowa to spokojne badanie przeciwnika, niepewność i trochę ostrożności. Respekt do przeciwnika odczuwalny był w każdym niemalże zagraniu. Pierwsza bramka stracona została już w pierwszych minutach meczu. Kolejne wpadające bramki wprawiały Żaki Starsze w coraz luźniejszy nastrój. Żaki Młodsze dzielnie walczyły i starały się jak mogły utrudnić przeciwnikom zadanie. Jednak niewątpliwa i oczywista przewaga starszych, silniejszych i szybszych kolegów i koleżanek była zauważalna. Pierwsza połowa meczu, oparta głównie na działaniach defensywnych, zakończyła się wynikiem 0:10.

Po krótkiej przerwie i cennych uwagach Pana trenera, Żaki Młodsze pewniej wkroczyły na taflę lodowiska. Druga połowa meczu była bardziej  wyrównana. Pewniejsze podania, kilka udanych akcji, więcej oddanych strzałów na bramkę. Gra układała się lepiej. Ostatecznie drugą połowę meczu Żaki Młodsze zagrały z dużo większą pewnością siebie i bardziej ofensywnie. Druga połowa meczu zakończyła się wynikiem 0:4.

Chociaż faworytem meczu od początku była drużyna Żaków Starszych, gdzieś w głębi duszy każdy z nas marzył chociaż o jednej honorowej bramce. Bramka nie wpadła, honor pozostał. Przegrać ze starszymi kolegami, dużo bardziej doświadczonymi hokeistami to nie wstyd. Brawo dla Was za to, że podjęliście wyzwanie i udowodniliście, że macie charaktery godne prawdziwych sportowców. Słowa, które dało się słyszeć jeszcze w boksie, tuż po zakończonym meczu wróżą coś pozytywnego na przyszłość. Chłopcy odgrażali się starszym kolegom: „Zobaczymy za rok! Za rok już nie będzie tak łatwo!”

Bardzo dziękujemy Panu trenerowi Secemskiemu za zorganizowanie sparingu, trenerowi Głazowi i drużynie Żaków Starszych za podjęcie wyzwania i cenną lekcję hokeja 🙂

Dziękujemy Dawidowi Wawrzkiewiczowi za wzmocnienie szeregów naszej drużyny a Kamilowi za pomoc w sędziowaniu 🙂

 

prepared by sid & kofa ice hockey freaks