2 lokata Amatorów w Karmaš Cup!

18.11.2015

Karmas Cup 2015 Kravare

Nasza drużyna Amatorów w miniony weekend gościła w Kravaře (Czechy), gdzie rozgrywany był turniej amatorskiego hokeja Karmaš Cup `2015. Poloniści zakończyli zmagania dużym sukcesem zajmując 2 miejsce w doborowym międzynarodowym towarzystwie, pozostawiając po sobie znakomite wrażenie! Wyjazd drużyny na turniej został wsparty przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

ADH Polonia Bytom na Karmas Cup 2015 w Kravare

Areną zawodów był świetny kompleks rekreacyjno-treningowy Buly Arena, a w szranki stanęło 7 amatorskich ekip z Czech, Słowacji i Polski. W ostatniej chwili uległa zmianie formuła turnieju – rywalizowano systemem każdy z każdym, więc do rozegrania było w sumie 6 meczów. Po „falstarcie” i porażce w pierwszym spotkaniu (z gospodarzami), wszystkie następne padły łupem naszego zespołu!

Wyniki meczów z udziałem Amatorów Polonii:
1. ADH Polonia Bytom – HC Mesto Kravare 3:4
2. ADH Polonia Bytom – HC Makovci Bratislava 2:1
3. ADH Polonia Bytom – CJTH Czarne Pantery Jastrzębie Zdrój 4:3
4. ADH Polonia Bytom – HC Firedraks Brno 4:2
5. ADH Polonia Bytom – Chemik Kędzierzyn Koźle 1:0
6. ADH Polonia Bytom – HC Partyzani Palestina 5:2

Ponieważ żadna z ekip nie okazała się niepokonana, w tabeli końcowej na pierwszych dwóch miejscach uplasowały się drużyny z jedną porażką na koncie, z taką samą ilością punktów. W ostatecznym rozrachunku miał zastosowanie dziwaczny zapis w regulaminie, że w takim przypadku o wyższej pozycji decyduje różnica bramek, a tę lepszą mieli HC Firedraks Brno i tym samym zostali zwycięzcami turnieju, spychając Polonię na drugie miejsce. Naszym na pocieszenie pozostaje fakt, że jako jedyni zdołali pokonać tę drużynę, i gdyby decydował bezpośredni pojedynek to Bytomianie byliby na najwyższym stopniu podium.

Tabela końcowa turnieju

Jako ciekawostkę można odnotować, iż w zespole z Brna występował m.in. Dalibor Rzimski, który w sezonie 2000/2001 zdobył wraz z Polonią brązowy medal MP. W rozmowie przekazał pozdrowienia dla zawodników Polonii, z którymi wspólnie grał, oraz kibiców – ponieważ stwierdził, że kibice w Bytomiu byli najlepsi.

Skład ADH Polonia w turnieju:
T.Pietrzyk, S.Ćwienczek, P.Łysy, Ł.Wietrzyk, M.Świerniak, M.Guc, A.Kociołek, R.Rzenno, M.Poniatowski, M.Tymczyszyn, M.Kamuda, D.Leś (C), R.Sikora, G.Kaczyński, M.Tkacz, J.Tkacz, T.Strzecha. Trener S.Steiner.

 • Karmas Cup – Plakat turnieju Plakat turnieju
 • Karmas Cup – Z Brno Z Brno
 • Karmas Cup – Wynik z Brno Wynik z Brno
 • Karmas Cup – Z Bratislava Z Bratislava
 • Karmas Cup – Z Chemik Z Chemik
 • Karmas Cup – Z Partyzani Z Partyzani
 • Karmas Cup – Upominek Upominek
 • Karmas Cup – Z Panterami Z Panterami
 • Karmas Cup – ADH Polonia ADH Polonia
 • Karmas Cup – Z Daliborem Rzimskim Z Daliborem Rzimskim
 • Karmas Cup – Zakończenie Zakończenie
 • Karmas Cup – Puchar za 2 miejsce Puchar za 2 miejsce
 • Karmas Cup – Zakończenie Zakończenie
 • Karmas Cup – ADH Polonia ADH Polonia
 • Karmas Cup – Polonia Bytom Polonia Bytom

 

Teraz Amatorzy wracają do rozgrywek Śląskiej Amatorskiej Ligi Hokeja, gdzie nastąpi druga runda (rewanżowa) fazy zasadniczej. Po pierwszej rundzie nasza drużyna zajmuje 2 miejsce w grupie A, z bilansem sześciu zwycięstw i jednej porażki. Terminarz i wyniki można znaleźć w dziale Amatorzy.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks