Hokejowy weekend

02.10.2015

Już dziś o 18:00 nasza I drużyna w ramach 10 kolejki Polskiej Hokej Ligi zmierzy się na wyjeździe z JKH GKSem Jastrzębie. Mecz bardzo ważny dla obydwu ekip z powodu walki o „szóstkę”. W tabeli jest bardzo „ciasno” nasz dzisiejszy rywal zajmuje 3 pozycję i ma punkt więcej od naszej drużyny, która zgromadziła 18 punktów i zajmuje 7 pozycję przed nami jest Orlik (także 18 punktów), Unia (18 pkt.) i Podhale (19 pkt). Dzisiejsza wygrana może zapewnić oddech i odrobinę komfortu przed niedzielnym spotkaniem z Podhalem. Górale przyjeżdżają do Bytomia w najbliższą niedzielę. Mecz rozpocznie się o 17:00. Poloniści pokazali, że umieją wygrywać z teoretycznie silniejszymi rywali, co gwarantuje nam walkę i emocje w najbliższych meczach.

Serdecznie zapraszamy w niedzielne popołudnie na mecz z Podhalem Nowy Targ, bilety w cenie 10 normalny i 5 ulgowy do nabycia w kasach lodowiska przed meczem.

Z spotkania w Jastrzębiu będzie przeprowadzona telewizyjna relacja na żywo. Relacje przeprowadzi portal jastrzębieonline.pl Link do relacji. Jako ciekawostkę dodajmy, że przed meczem w Jastrzębiu oficjalne pożegnanie z ligowym hokejem będzie miał kończący karierę Adrian Labryga.

Poza zmaganiami PHL w ten weekend sporo innych wydarzeń na bytomskim lodowisku.

Już w sobotę dziewczyny zmierzą się z Atomówkami GKS Tychy. W miniony weekend nasze panie pokonały Atomówki w Tychach, liczymy więc na kolejną wygraną i podtrzymanie passy bez porażki. Atomówki zapewne tanio skóry nie sprzedają i będą chciały się zrewanżować bytomiankom, zapowiada się więc emocjonujące spotkanie. Początek meczu o 19:00. Wstęp wolny.

Amatorzy natomiast w niedziele o 13:00 rozegrają kolejne spotkanie w ramach Śląskiej Ligi Amatorów. Po minimalnej porażce w ostatniej kolejce w Tychach z Pionierem (1:2) i zwycięstwie w pierwszej kolejce nad Wojownikami Oświęcim (4:1) tu także liczymy na wygraną nad Szerszeniami z Oświęcimia. Wstęp wolny.

W Centralnej Lidze Juniorów nasi hokeiści rozegrają sobotnio-niedzielny dwumecz z MUKS Naprzodem Janów.

prepared by sid & kofa ice hockey freaks