Polonia Mistrzem!

25.04.2015

W finałowym meczu juniorzy Polonii Bytom wygrali z JKH Jastrzębie i zdobyli Mistrzostwo Polski w sezonie 2014/2015. Wszyscy nasi przeciwnicy musieli uznać wyższość Polonii i za każdym razem schodzili z lodu pokonani.

W finale Poloniści zagrali dobrze w obronie, bezlitośnie wykorzystując słabości Jastrzębian pod ich własną bramką. Po remisowej pierwszej tercji 1:1 dwa razy udalo się pokonać bramkarza Jastrzębia w tercji drugiej, wychodząc na prowadzenie 3:1. W trzeciej tercji Poloniści wybijali przeciwników z rytmu i mimo gry przez pięć minut w osłabieniu wynik nie uległ już zmianie.
Bramki dla naszych zdobyli Piotr Bajon (dwie) i Robert Gajdzik, dla Jastrzębia strzelił Dominik Paś. Najelpszym zawodnikiem finałowego meczu w szeregach Polonii wybrany został nasz bramkarz Dominik Robaszkiewicz.