TMH TEMPISH POLONIA Bytom 5 - 2 MH AUTOMATYKA STOCZNIOWIEC Gdańsk

16.09.2016 - 18:00 - Lodowisko OSiR, Bytom.

herb stoczniowiec gdańsk

Opis meczu

Wygrana z beniaminkiem. Hat-trick Tomasza Kozłowskiego
2016-09-17 13:03:03

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach PHL odnieśli hokeiści Tempish Polonii Bytom, pokonując beniaminka z Gdańska 5-2. Mocną bronią bytomian okazały się liczebne przewagi. Drużyna Tomasza Demkowicza wykorzystała aż trzy z czterech takich okresów gry. Wśród niebiesko-czerwonych hat-trickiem popisał się Tomasz Kozłowski.

Pierwsza tercja meczu przyniosła trzy gole, wszystkie strzelone w przewadze. Już w 104 sekundzie z bramki cieszyli się goście po tym jak Jan Steber dobił krążek po niezbyt pewnej interwencji Tomasza Witkowskiego. Cztery minuty później do wyrównania doprowadzili podopieczni Tomasza Demkowicza. Autorem trafienia był Władisław Troszyn, dla którego była to już trzecia bramka w sezonie. W 15. minucie po raz pierwszy tego dnia dał o sobie znać Tomasz Kozłowski pokonując Michała Kielera i wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie po pierwszych dwudziestu minutach.
Druga odsłona to dobra postawa Stoczniowców, którzy oddali na bramkę Tomasza Witkowskiego 12 uderzeń przy 5 strzałach miejscowych. Skuteczniejsi byli jednak niebiesko-czerwoni podwyższając swoje prowadzenie. W 32. minucie po akcji z Błażejem Salamonem trafił ponownie Tomasz Kozłowski i po dwóch tercjach Polonia wygrywała 3-1.
Czwartą bramkę dla bytomian zdobył po dobrze rozegranym zamku Adrian Kowalówka, ale już po 62 sekundach odpowiedział dla gości Adrian Kastel-Dahl . Stoczniowiec miał jeszcze dobrą okazję, aby powalczyć o kontaktowe trafienie, grając pomiędzy 55. a 56. minutą przez 47 sekund w pięciu na trzech. Bytomska defensywa dowodzona przez Tomasza Witkowskiego nie dała się jednak zaskoczyć. Dwie minuty przed końcem gdańszczanie wycofali bramkarza, ale manewr ten zakończył się stratą piątego gola. Gumę do pustej bramki posłał w 59. minucie Tomasz Kozłowski, kompletując tym samym hat-trick i ustalając końcowy rezultat meczu.
Autor: Michał Popa
Źródło: hokej.net