KH POLONIA Bytom 5 - 1 SMS U20 Sosnowiec

27.11.2015 - 18:00 - Sztuczne Lodowisko, Bytom.

5:1

(1:0, 4:0, 0:1)

herb sms

Opis meczu

Hokeiści Polonii Bytom po raz trzeci w bieżącym sezonie pokonali SMS U20 Sosnowiec, tym razem 5-1. Decydująca dla losów pojedynku była druga odsłona, w której bytomianie zdobyli cztery bramki.

Niebiesko-czerwoni przystąpili do meczu z SMS-em U20 Sosnowiec już bez czeskiego napastnika Michala Pšurnego, któremu klub z Pułaskiego podziękował za usługi. Zabrakło także kontuzjowanych Łukasza Dybasia, Łukasza Kulika oraz Artura Wieczorka. Ponadto po ostatniej wysokej porażce Polonii w Opolu sztab trenerski drużyny dokonał roszad w formacjach ataku. Z kolei przygotowująca się do grudniowych Mistrzostw Świata drużyna Torbjörna Johanssona wystąpiła w Bytomiu wzmocniona ośmioma zawodnikami, którzy na co dzień nie reprezentują „Szkółki”. W tym gronie znalazł się między innymi wychowanek Polonii Piotr Bajon.

Bytomianie na prowadzenie wyszli w 12. minucie gdy Łukasz Krzemień skorzystał z podania Sebastiana Kłaczyńskiego i z najbliższej odległości posłał krążek nad leżącym już Michałem Czernikiem. Goście dobrą okazję do wyrównania mieli chwilę później, jednak nie byli w stanie wykorzystać trwającego minutę i 55 sekund okresu gry w podwójnej przewadze.

Druga tercja to już spora dominacja Polonistów, którą udokumentowali czterema bramkami strzelonymi pomiędzy 28. a 35. minutą. Na 2-0 podwyższył najlepszy strzelec bytomskiej drużyny Martin Przygodzki. Kolejne trzy trafienia gospodarze zdobyli grając w przewadze. W 29. minucie do bramki Czernika gumę posłał ponownie Przygodzki, a dwie minuty później Marcin Frączek. Wynik drugiej odsłony ustalił w 35. minucie Dmytro Demjaniuk, w momencie gdy bytomianie mieli na lodzie o dwóch graczy więcej.

W 44. minucie po ataku przy bandzie Marcina Mazura urazu głowy doznał Piotr Bajon, który na chwilę stracił przytomność. Zawodnik został zniesiony z lodu na noszach, a następnie odwieziony karetką pogotowia do szpitala. Sędzia za to zagranie ukarał Mazura karą większą 5 minut za rzucenie na bandę oraz automatycznie karą meczu za niesportowe zachowanie. Grająca w przewadze „Szkółka” zdołała w 44. minucie strzelić swojego honorowego gola w meczu autorstwa Kamila Paszka. Swoje sytuacje na poprawę rezultatu mieli także podopieczni Dariusza Jędrzejczyka. W 52. minucie blisko hat-tricka był Przygodzki, jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem SMS-u. Gola mógł zdobyć również Kłaczyński, który w ostatniej minucie posłał krążek w poprzeczkę. Ostatecznie Polonia pokonała SMS U20 Sosnowiec 5-1.

Po meczu powiedzieli

Zbigniew Szydłowski, trener bramkarzy Polonii Bytom: – Myślę, że w tym meczu byliśmy lepszą drużyną. Musieliśmy się podnieść po ciężkim dla nas meczu z Opolem. Wydaje mi się, że wyszło to w miarę nieźle. Dzisiaj dobre w naszym wykonaniu były liczebne przewagi. Teraz przygotowujemy się już na niedzielny mecz z Zagłębiem.

Piotr Sarnik, II trener SMS U20 Sosnowiec: – Jesteśmy w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata i ten tydzień był bardzo ciężki. Myślę, że mamy jeszcze dużo czasu na to, by naprawić niektóre rzeczy. Spotkaliśmy się dopiero pięć dni temu i nie da się w tak krótkim czasie ustawić i zgrać zespołu tak, aby wszystko było perfekcyjne. Chcemy sprawdzić każdego zawodnika, który jest na kadrze, żeby ustalić kto może zagrać na mistrzostwach, kto jest w najlepszej dyspozycji w tym okresie, to jest dla nas najważniejsze. Myślę, że gra z drużynami grupy słabszej wpłynie pozytywnie na zawodników.