Pierwszy mecz Polonii na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów!

12.08.2021

W rozegranym na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rewanżowym pojedynku sparingowym, drużyna Polonii Bytom wysoko pokonała KS Katowice Naprzód Janów 7-0. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Błażej Salamon, który skompletował hat-tricka. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli: Sebastian Wicher – dwie oraz Piotr Bajon i Łukasz Dybaś.

W porównaniu z wtorkowym meczem obu drużyn, w zespole Polonii zabrakło dziś Karola Wąsińskiego, Michała Proczka oraz Artura Siańkiewicza. Zagrali za to Piotr Bajon, a także Dominik Kraus.

Podopieczni Mariusza Puzio swój pierwszy pojedynek na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów, rozpoczęli z dużym animuszem i już po dwudziestu minutach, zapewnili sobie pewne, trzybramkowe prowadzenie. Na listę strzelców wpisali się: w 3. minucie Piotr Bajon, w 10. Błażej Salamon oraz w 16. Sebastian Wicher. W drugiej odsłonie jedyne w tej części gry trafienie zaliczył ponownie Wicher, trafiając w 23. minucie na 4-0. W ostatniej tercji niebiesko-czerwoni dołożyli jeszcze trzy gole. Najpierw w 43. min. do siatki Naprzodu krążek posłał Łukasz Dybaś. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Błażeja Salamona, który w 51. i 52. min. w odstępie zaledwie 40 sekund, strzelił kolejne dwie bramki, zapisując na swoim koncie hat-tricka. W bytomskiej bramce z dobrej strony zaprezentowali się Dominik Kraus oraz broniący od 32. min. Mateusz Kołodziej, zaliczając występ na „zero z tyłu”.

KH Polonia Bytom – KS Katowice Naprzód Janów 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

7-0 Błażej Salamon (51:14)

Rzuty karne 1-2: Tomasz Wcisło – Dawid Zielosko, Michael Thamert.

KH Polonia Bytom: Dominik Kraus (od 31:12 Mateusz Kołodziej) – Aleksander Bodora, Bartłomiej Stępień; Błażej Salamon, Walerij Polinin, Oskar Rzekanowski – Mateusz Dworaźny, Klaudiusz Cuber; Arciom Siańkiewicz, Dienis Golinski, Sebastian Wicher – Szymon Gurzyński, Mateusz Wawrzkiewicz; Łukasz Dybaś, Tomasz Wcisło, Piotr Bajon – Wiktor Stacherski, Jakub Mularczyk, Karol Zberek. Trener: Mariusz Puzio.

KS Katowice Naprzód Janów: Albert Rogers (Paweł Kupka n/g) – Oskar Langner, Bartosz Schmidt, Dawid Zielosko, Błażej Chodor, Kacper Król, Szymon Huchel – Szymon Skrodziuk, Karol Moś, David Lebek, Jakub Musioł, Michael Thamert, Oliwier Ksiondz, Dawid Kubiszewski, Witalij Kwas, Bartosz Miłek, Jakub Hofman, Jonasz Hofman, Mark Kowałenko. Trener: Adrian Parzyszek.