Zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy

19.10.2020

W swoim ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Młodzieżowej Hokej Ligi hokeiści Polonii Bytom pewnie pokonali w Nowym Targu MMKS Podhale 7-3. Drużyna trenera Mariusza Puzio na półmetku rozgrywek z dorobkiem 27 punktów zajmuje 3. miejsce. Niebiesko-czerwoni odnieśli łącznie dziewięć zwycięstw oraz ponieśli dwie porażki.

Pojedynek 11. kolejki rozpoczął się po myśli gości, którzy już po niespełna ośmiu minutach prowadzili 0-2. Na listę strzelców wpisali się w odstępie zaledwie 16 sekund Patryk Pelaczyk oraz Piotr Bajon. W 17. minucie nowotarżanie grając w przewadze zdołali strzelić kontaktową bramkę autorstwa Filipa Wielkiewicza.

Druga odsłona rozwiała wszelkie wątpliwości kto zgarnie w tym dniu trzy punkty. Dwa razy w 22. oraz w 35. minucie sposób na 15-letniego bramkarza młodych „Szarotek” Kacpra Zająca znalazł Karol Wąsiński. Trafienia te przedzielił drugi gol w meczu Patryka Pelaczyka, który w 25. minucie wykorzystał grę przyjezdnych w pięciu na czterech. Po 40. minutach Polonia wygrywała już 1-5.

Ostatnie dwadzieścia minut przyniosło jeszcze cztery bramki, po dwie dla obu drużyn. Po stronie niebiesko-czerwonych krążek do siatki przeciwnika posyłali w 52. min. Adam Borowiak oraz w 55. min. Tomasz Wcisło. W obu sytuacjach bytomianie wykorzystali wykluczenia złapane przez miejscowych. Gospodarze nie poddawali się jednak i walczyli o zmniejszenie rozmiarów porażki. Odpowiedzieli trafieniami ponownie Filipa Wielkiewicza w 54. min. oraz w podwójnej przewadze Jakuba Trzebuni w 60. minucie.

Na ten moment pierwsze trzy zespoły MHL – UKS Zagłębie Sosnowiec, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok oraz KH Polonia Bytom – zgromadziły w tabeli po 27 punktów. Sanoczanie mają jednak do rozegranie jeszcze zaległe spotkanie z przedostatnim w stawce MKS Sokoły Toruń. Przypomnijmy w przypadku, gdy kilka zespołów posiada tą samą ilość punktów, decyduje tzw. „mała tabela”, do której zaliczane są tylko mecze pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Zagłębie wygrało oba mecze z najgroźniejszymi przeciwnikami po 5-2 i to właśnie sosnowiczanie zajmują pierwszą lokatę. Na 2. miejscu plasują się Niedźwiadki, które okazały się lepsze od Polonii, zwyciężając 4-2. Runda rewanżowa rozpocznie się 15 listopada.

MMKS Podhale Nowy Targ – KH Polonia Bytom 3:7 (1:2, 0:3, 2:2)

0-1 Patryk Pelaczyk – Tomasz Wcisło (07:10)
0-2 Piotr Bajon – Aleksander Bodora (07:26)
1-2 Filip Wielkiewicz – Jakub Żurawski (16:24, 5/4)
1-3 Karol Wąsiński – Piotr Bajon, Łukasz Dybaś (21:58)
1-4 Patryk Pelaczyk – Krzysztof Bryk (24:06, 5/4)
1-5 Karol Wąsiński – Łukasz Dybaś, Piotr Bajon (34:11)
1-6 Adam Borowiak – Patryk Pelaczyk, Krzysztof Bryk (51:36, 5/4)