Faworyt nie zawiódł

03.10.2020

Czwarte zwycięstwo z rzędu zapisali na swoim koncie zawodnicy Polonii Bytom. Drużyna trenera Mariusza Puzio pokonała w Toruniu miejscowy SMS 4-0. Bytomianie w każdej tercji mieli sporą przewagę, a najlepiej oddaje to liczba strzałów na bramkę 51 – 20 dla Polonii.

Prowadzenie dla niebiesko-czerwonych zdobył w 15. minucie Marcin Płachetka – jeden z ośmiu graczy z Jastrzębia w składzie Polonii. Było to jedyne trafienie w pierwszej odsłonie. Bytomianie mimo sporej przewagi na lodzie przez długi czas nie byli w stanie udokumentować tego kolejnymi bramkami.

Przełomowa dla losów spotkania okazała się końcówka drugiej i początek trzeciej tercji, kiedy to nasz zespół strzelił dwa gole, przesądzające o wyniku meczu. Na sekundę przed zakończeniem drugich dwudziestu minut do siatki torunian gumę posłał Dawid Wróblewski.

Hokeiści Polonii poszli za ciosem i tuż po przerwie podwyższyli prowadzenie na 0-3. Na listę strzelców wpisał się w 69. sekundzie trzeciej tercji Mateusz Dworaźny. W 59. minucie wygraną bytomian przypieczętował jeszcze czwartym trafieniem Patryk Pelaczyk.

Drugi mecz w sezonie z czystym kontem zaliczył golkiper niebiesko-czerwonych – Oskar Prokop, broniąc 20 uderzeń rywali. W drużynie SMS Toruń wystąpili wychowankowie Polonii: Michał Proczek, Jakub Mularczyk, Karol Zberek oraz były zawodnik drużyn młodzieżowych naszego klubu – Jakub Małecki, wychowanek warszawskiej Legii.

SMS Toruń – KH Polonia Bytom 0-4 (0-1, 0-1, 0-2)

0-1 Marcin Płachetka – Dawid Wróblewski, Sebastian Wicher (14:50)
0-2 Dawid Wróblewski – Klaudiusz Cuber (39:59)
0-3 Mateusz Dworaźny – Piotr Bajon (41:09)
0-4 Patryk Pelaczyk – Krzysztof Bryk (58:52)

SMS Toruń: Grabara (D. Buczek n/g) – Sawicki (2), Proczek; Wenker, Walczak, Małecki – Schafer, Kańczewski; Laskowski, Jeziorski, J. Mularczyk – Dobrzeniecki (2), Kowalski; Napiórkowski, K. Wiwatowski, Zberek – Gołębiewski. Trener: Paweł Głaz.

KH Polonia Bytom: Prokop (Kołodziej n/g) – Zawiła (2), Borowiak (2); Pelaczyk, Kapusta, Bryk – Bodora, Dworaźny; Dybaś, Wcisło, Bajon – Faska (2), Cuber; Wróblewski, Płachetka, Wicher – Petelicki, Klimanek, Szymik. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Przemysław Gabryszak – Sebastian Machel, Artur Szóstakowski