Polonia przywozi trzy punkty z Łodzi

15.09.2020

Komplet punktów zdobyli nasi hokeiści w niedzielnym spotkaniu 3. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi z TME ŁKH Łódź. Polonia zwyciężyła 7-3, choć po raz kolejny w nowym sezonie musiała odrabiać dwubramkową stratę. Niebiesko-czerwoni aż cztery bramki zdobyli w przewadze.

Po pierwszych dwudziestu minutach górą byli gospodarze, którzy już w 122 sekundzie znaleźli sposób na bytomską defensywę. Wynik potyczki otworzył Marcin Kułak, pokonując strzegącego bytomskiej bramki Mateusza Kołodzieja. W 23. minucie na 2-0 dla łodzian podwyższył Białorusin Mikita Antanowicz. Powtórzyła się zatem sytuacja z poprzednich dwóch pojedynków niebiesko-czerwonych z drużynami z Opola oraz Sosnowca, kiedy to nasza drużyna również przegrywała w takim stosunku. Podopieczni Mariusza Puzio wzięli się jednak do roboty i jeszcze w drugiej tercji – strzelając trzy bramki – wyszli na prowadzenie. Pierwsze dwa gole autorstwa Krzysztofa Bryka (29. min.) oraz Dawida Zawiły (32. min.) padły w momencie liczebnej przewagi Polonii, natomiast trafienie Karola Wąsińskiego (37. min.) zapisaliśmy na swoje konto grając w czterech na pięciu rywali.

Kolejne bramki padły w ostatnich dziewięciu minutach spotkania. W 51. minucie Klaudiusz Cuber podwyższył na 2-4. Niespełna trzy minuty później piątego gola dla sześciokrotnych mistrzów Polski zdobył w przewadze Dawid Zawiła. Dla 25-letniego defensora Polonii było to już drugie trafienie w meczu. Miejscowych stać było tylko na jedną odpowiedź. Na listę strzelców wpisał się w 56. minucie najstarszy zawodnik ligi, 48-letni Arkadiusz Witczak. Ostatnie słowo w tym pojedynku należało jednak do gości. Zaledwie piętnaście sekund po bramce dla ŁKH, fińskiego bramkarza gospodarzy Karri Hiukkę pokonał Piotr Bajon. Końcowy rezultat meczu ustalił w 59. minucie Tomasz Wcisło wykorzystując podwójną przewagę.

TME ŁKH Łódź – KH Polonia Bytom 3:7 (1:0, 1:3, 1:4)

1-0 Marcin Kułak – Patryk Janiszewski, Mikita Antanowicz (02:02)
2-0 Mikita Antanowicz – Juryj Ziankou (22:32)
2-1 Krzysztof Bryk – Patryk Matusik, Marcin Płachetka (28:48, 5/4)
2-2 Dawid Zawiła – Patryk Matusik (31:59, 5/4)
2-3 Karol Wąsiński – Piotr Bajon (36:32, 4/5)
2-4 Klaudiusz Cuber – Krzysztof Bryk (50:51)
2-5 Dawid Zawiła – Łukasz Dybaś, Piotr Bajon (53:27, 5/4)
3-5 Arkadiusz Witczak – Juryj Ziankou (55:20)
3-6 Piotr Bajon – Łukasz Dybaś, Karol Wąsiński (55:35)
3-7 Tomasz Wcisło – Adam Faska (58:14, 5/3)

TME ŁKH Łódź: Hiukka (Kłysz n/g) – Kazakiewicz; Cyran, Kubiak (2), Stryżanok – P. Matuszewski, Ziankou; Witczak, Antanowicz (6), Maskaliou – B. Kowalski, Bajsarowycz (4); Polak, T. Lewy, Węgrzynowski – A. Matuszewski; Kułak, Janiszewski, Moruha (2). Trener: Juryj Ziankou.

KH Polonia Bytom: Kołodziej (Kraus n/g) – Cuber, Faska; Szymik (2), Wcisło, Wicher (10) – Matusik, Borowiak (2); Płachetka, Wróblewski, Bryk (2) – Zawiła, Bodora; Dybaś, Bajon, Wąsiński. Trener: Mariusz Puzio.

Sędziowali: Rafał Noworta – Zachariasz Kadela, Jakub Śreniawski
Kary: 16 min. (w tym 2 min. za opóźnianie gry) – 16 min. (w tym 10 min. za niesportowe zachowanie Sebastian Wicher)