Polonia Mistrzem Polski na rolkach

13.06.2016

W zakończonym wczoraj na opolskim Toropolu turnieju finałowym Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach Poloniści okazali się bezkonkurencyjni i po raz 3 z rządu zdobyli Mistrzostwo Polski. Bytomska drużyna hokeja na rolkach to mieszanka wychowanków Polonii czynnie już nie grających na lodzie, jak i aktualnych zawodników pierwszej drużyny Polonii oraz zawodników „lodowego” Wicemistrza Polski GKSu Tychy (Michał Kotlorz i Jarosław Rzeszutko) i byłego zawodnika Rollera Chojnice Pawła Żyły.

Skład:

Bartłomiej Szopa, Tomasz Pietrzyk, Dawid Pabisiak, Sebastian Owczarek, Bartłomiej Stępień, Artur Wieczorek, Sebastian, Kłaczyński, Andrzej Banaszczak, Michał Kogut, Jarosław Wojnarowski, Marek Żurek, Michał Kotlorz, Jarosław Rzeszutko, Martin Przygodzki, Bartosz Kaczmarek, Mariusz Tymczyszyn, Dawid Mazur, Paweł Żyła, Daniel Kukulski, Kamil Klak.
Masażysta: Łukasz Gryczman.

Polonia w sezonie zasadniczym wygrała większość swoich pojedynków, jedynie kłopoty sprawiał Naprzód Janów, z którym poloniści 2 razy przegrali i raz wygrali. Zdarzyła się też jednak wpadka remis z Luce Bielsko-Biała. Wyniki te zapewniły bezpośredni awans Polonii awans do Turnieju Finałowego. Poniżej wyniki Polonistów w sezonie zasadniczym.

5.Wolves Tychy012001246160

W turnieju finałowym Poloniści pewnie pokonali drużyny z Malborka oraz Bielska, trzeci pojedynek grupowy z Marsjanami Opole okazał się bardzo emocjonujący. Niebiesko-czerwoni przegrywali po I połowie 0:2 by ostatecznie zwyciężyć 5:2. Półfinał z Naprzodem Janów zapowiadał się na bardzo ciężki pojedynek, tak też było Janowianie prowadzili już 2:0, oraz 3:2, by w ostatecznym rozrachunku przegrać 6:3 i to Polonia zameldowała się w Wielkim Finale.

Tu na Polonie czekała już drużyna gospodarzy Marsjan Opole, mająca w swoim składzie m.in. lodowych reprezentantów Polski Bychawskiego i Dronie oraz bardzo dobrze radzącego sobie na rolkach, znanego z występów na lodzie w Zagłębiu Sosnowiec Vladimira Lukę.

Przebieg finałowego pojedynku tak opisuje nasz bramkarz Bartłomiej Szopa: „W finale my zaczęliśmy strzelanie oni wyrównali i tak się zakończyła 1 połowa (1:1). My wychodziliśmy na jednobramkowe prowadzenie, a oni gonili wynik. Na 3:3 wyrównali 50 sekund przed końcem meczu i potrzebna była dogrywka. W dogrywce nie wytrzymali ciśnienia i graliśmy w przewadze 4 na 2, którą Przygodzki wykorzystał zapewniając nam trzeci z rzędu tytuł”.

Na szczególne słowa uznania zasługuje postawa Sebastiana Owczarka, który to podobnie jak Polonia trzeci raz z rzędu został wybrany najlepszym obrońcom finałów Mistrzostw Polski.

Sebastian Owczarek najlepszy obrońca Finałów Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach 2016.