Brąz Juniorów Młodszych na OOM 2016

21/02/2016

Nasi juniorzy młodsi brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2016 jest to praktycznie turniej finałowy Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Poloniści trafili do grupy E, rozgrywającej swoje mecze w Katowicach, wraz z Stoczniowcem Gdańsk, Sokołami Toruń i Zagłębiem Sosnowiec. W drugiej grupie grającej w Tychach zagrały GKS Tychy, JKH GKS Jastrzębie, UKH Unia Oświęcim i UKH Dębica. Nasi juniorzy wyszli z grupy zajmując drugie miejsce i awansowali do półfinału. W półfinale nie sprostali gospodarzom turnieju GKSowi Tychy. W meczu o trzecie miejsce zagrali o Zagłębiem, które w drugim półfinale przegrało z Jastrzębiem.

Mecze w grupie

TMH Polonia Bytom – MKS Sokoły Toruń 6:5 po dogrywce (0:1, 3:1, 2:3 – 1:0)

0:1 Jakub Lewandowski (19:12)
1:1 Patryk Jóźwik – Paweł Zygmunt (20:47)
2:1 Szymon Mularczyk – Robert Gajdzik (30:28, 5/4)
2:2 Jakub Lewandowski (37:57)
3:2 Patryk Jóźwik – Adrian Rudnicki (39:22)
4:2 Paweł Zygmunt (46:10)
4:3 Sebastian Fraszko – Mateusz Zieliński (48:37, 5/3)
4:4 Jakub Lewandowski (50:25, 5/4)
5:4 Patryk Jóźwik – Paweł Pszon – Adrian Rudnicki (52:28, 5/4)
5:5 Bruno Śmieszek – Filip Mazurkiewicz (58:30)
6:5 Maciej Anklewicz – Szymon Mularczyk (62:54)

Kary: 10-12 min.
Strzały: 45-40

TMH Polonia: Robaszkiewicz – Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk – Domogała, Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt – Ledwoń, Bodora; Latawiec, Demiańczuk, Gryc – Pszon, Sobera; Petelicki, Bogusiak, Zając.

MKS Sokoły: Lipiński – Zieliński, Jóźwiak; Śmieszek, Lewandowski, Mazurkiewicz – Urbański, Szuba; Fraszko, Rafiński, Prokurat – Khoperia, Niedlich; Szchramm, Popielski, Gołębiewski – Jaroch, Wołoszyk.

UKS Zagłębie Sosnowiec – TMH Polonia Bytom 3:4 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

0:1 Michał Zając – Paweł Zygmunt (0:58)
1:1 Szymon Luszniak – Konrad Tomaszewski (10:39)
2:1 Mariusz Pitorowski – Michał Bernacki – Patryk Jarosz (27:00)
2:2 Paweł Zygmunt – Patryk Jóźwik (31:58)
2:3 Patryk Jóźwik – Paweł Zygmunt – Michał Zając (37:15, 5/4)
3:3 Patryk Jarosz – Michał Bernacki – Mariusz Piotrowski (46:14)
3:4 Paweł Zygmunt (63:27)

Kary: 8-4 min.
Strzały: 39-39

UKS Zagłębie: Pasek – Duszak, Goj; Jarosz, Bernacki, Piotrowski – Stupnytskyi, Malczewski; Luszniak, Grędel, Tomaszewski – Mońka, Bartnik; Jokiel, Dereniowski, Przepiórkowski – Ciołek, Mąkosza; Jurlikowski, Urbańczyk oraz (Kubarek – n/g).

TMH Polonia: Robaszkiewicz – Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk – Domogała, Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt – Ledwoń, Bodora; Latawiec, Demianczuk, Gryc – Pszon, Sobera; Petelicki, Bogusiak, Zając.

TMH Polonia Bytom – Energa Stoczniowiec 6:5 po rzutach karnych (2:3, 2:2, 1:0 – 0:0 – 1:0)

1:0 Paweł Zygmunt – Szymon Mularczyk, Marcin Kawka (8:23)
1:1 Maks Ananiew – Michał Rybak – Maciej Rybak (10:53)
1:2 Gilbert Leśniak (12:03)
2:2 Robert Gajdzik – Maciej Ledwoń (12:31)
2:3 Michał Rybak – Maciej Rybak (13:42)
2:4 Michał Rybak – Maciej Rybak (26:34)
3:4 Maciej Ledwoń – Maciej Anklewicz – Robert Gajdzik (31:34)
3:5 Maciej Rybak – Michał Rybak (32:20)
4:5 Adam Kołodziej (36:30)
5:5 Patryk Jóźwik (41:23)
6:5 Szymon Mularczyk (decydujący rzut karny)

Kary: 12-4 min.
Strzały: 37-30

TMH Polonia: Robaszkiewicz – Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk – Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt – Ledwoń, Bodora; Latawiec, Demiańczuk, Gryc – Pszon, Sobera; Bogusiak, Zając.

Energa Stoczniowiec: Zgrzebicki – Leśniak, Kmieć; Maciej Rybak, Michał Rybak, Ananiew – Munch, Mincewicz; Kasicki, Volf, Minienkow – Wala, Kurnicki; Murawski, Mocarski, Zalewski.

Pozostałe mecze w grupie E

UKS Zagłębie Sosnowiec – Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)

Energa Stoczniowiec Gdańsk – MKS Sokoły Toruń 6:5 (2:3, 4:1, 0:1)

MKS Sokoły Toruń – UKS Zagłębie Sosnowiec 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)

Pozostałe mecze w grupie D

JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 9:3 (5:1, 1:2, 3:0)

UKH Dębica – MOSM Tychy 0:11 (0:3, 0:5, 0:3)

JKH GKS Jastrzębie – UKH Dębica 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 3:13 (0:4, 3:4, 0:5)

UKH Dębica – UKH Unia Oświęcim 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

MOSM Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Tabela grupy D

Lp.DrużynaMPkt.BZBS
1.MOSM Tychy39263
2.JKS GKS Jastrzębie36175
3.UKH Unia Oświęcim331023
4.UKH Dębica30123

Tabela grupy E

Lp.DrużynaMPkt.Br+Br-
1.UKS Zagłębie Sosnowiec371411
2.TMH Polonia Bytom361613
3.MKS Sokoły Toruń341312
4.ENERGA Stoczniowiec Gdańsk31916

M – Mecze
Pkt. – Punkty
Br+ – Bramki zdobyte
Br- – Bramki stracone

Półfinał

MOSM Tychy – TMH Polonia Bytom 13:4 (2:1, 5:2, 6:1)

1:0 Kostyła – Kamieniecki 9.46
1:1 Mularczyk 17.37
2:1 Plewnia – Duży – Jeziorski 18.06
3:1 Podlipni 22.02
3:2 Mularczyk 23.33
4:2 Kostyła – Kamieniecki 25.19
5:2 Duży 34.51
6:2 Krężołek – Jeziorski – Duży 35.20
7:2 Krężołek – Jeziorski 38.08
7:3 Mularczyk 39.16
8:3 Hołdowicz – Kostyła 44.00
9:3 Kostyła – Bizacki 44.48
10:3 Jeziorski – Duży 50.14
10:4 Zygmunt 50.25
11:4 Podlipni – Bizacki 53.31
12:4 Podlipni – Bizacki 55.25 5/4
13:4 Jeziorski – Krężołek – Duży 58.13

Kary: 2-6 min.
Strzały: 47-22

MOSM Tychy: Lewartowski – Bizacki, Plewnia, Krężołek, Duży, Jeziorski – Kapusta, Kamieniecki, Kostyła, Ubowski, Podlipni – Mazurczyk, Królik, Hołdowicz, Adamczyk, Jaromin – Mizgała, Krzyżek A., Krzyżek J.

TMH Polonia: Klocek (od 22:02 Robaszkiewicz) – Schupp, Kawka, Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk – Domogała, Kołodziej, Rudnicki, Jóźwik, Zygnunt – Ledwoń, Bodora, Latawiec, Demiańczuk, Gryc – Pszon, Sobera, Petelicki, Bogusiak, Zając

Wynik drugiego półfinału

UKS Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)

Mecz o 3 miejsce

TMH Polonia Bytom – UKS Zagłębie Sosnowiec 6:3 (2:0, 0:1, 4:2)

1:0 Paweł Zygmunt – Michał Zając – Michał Domogała (1:03)
2:0 Szymon Mularczyk – Maciej Anklewicz – Maciej Ledwoń (15:49)
2:1 Patryk Jarosz – Oleksii Stupnytskyi (39:31, 5/4)
3:1 Szymon Mularczyk – Maciej Anklewicz – Robert Gajdzik (46:23)
4:1 Patryk Jóźwik – Michał Domogała – Adam Kołodziej (50:23, 5/3)
5:1 Marcin Kawka – Maciej Ledwoń (50:44, 5/4)
5:2 Mariusz Piotrowski – Michał Bernacki – Patryk Jarosz (57:21, 5/4)
5:3 Patryk Jarosz – Mariusz Piotrowski (58:34, 5/4)
6:3 Paweł Zygmunt (59:59, do pustej bramki)

Kary: 12-12 min.
Strzały: 35-41

TMH Polonia: Robaszkiewicz – Schupp, Kawka; Gajdzik, Anklewicz, Mularczyk – Domogała, Kołodziej; Rudnicki, Jóźwik, Zygmunt – Ledwoń, Bodora (n/g); Latawiec, Demiańczuk, Gryc – Pszon, Sobera; Petelicki (n/g), Bogusiak, Zając.

UKS Zagłębie: Pasek – Duszak, Goj; Jarosz, Bernacki, Piotrowski; Stupnytskyi, Malczewski; Luszniak, Grędel, Tomaszewski – Mońka, Bartnik; Jokiel, Dereniowski, Przepiórkowski oraz Mąkosza, Jurlikowski (n/g).

Finał

MOSM Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

prepared by sid & kofa ice hockey freaks